Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ha felvesznek egy gyereket...

Ha felvesznek egy gyereket bölcsibe mennyire kötelező rendszeresen vinni? Vagy ha 1 hónap után úgy döntünk, hogy nem visszük azt is lehet? Hogy működik a bölcsődei rendszer?

Figyelt kérdés
máj. 31. 18:32
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Bölcsinként változik. Nekünk azt mondták szeptember és november között lehet kezdeni, az első szülői meccselik le a szülők, hogy kié mikor kezd (egyenként van beszoktatás).

Ha jól tudom ahova mi jelentkeztünk ott minimum heti 4 nap mennie kell. Tesvéremék kislánya magán bölcsibe járt, még ott is heti minimum 4 napot mennie kellett vagy kiteszik.

máj. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
10! Mi köze a 2 éves korhoz? Hamarabb is mehet..
máj. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
17%

Ez olyan hülyeség. Miért ne lehetne valakinek szüksége időszakosan bölcsire munka miatt?

Én pl.egyedülálló anyuka vagyok. 4 órában szeretnék dolgozni, de mi van ,ha olyat találok, hogy nem 4x5, hanem mondjuk 8+8+4 óra? Akkor nekem már nincs is rá szükségem és mástól veszem el a helyet? Vagy hirtelen a 4 órás fizumból telik magán bölcsire.

Ha nem lenne muszáj, eleve nem adnám bölcsibe, amíg pici és akkor még azt a 2 napot is elvennék tőlem, amit együtt tölthetnénk, azért, mert csak.

máj. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
83%
Ha egyedülállóként 4 órában akarsz dolgozni, akkor nem vagy rászórúló. A maradék 2 napban amég te nem viszed, mert milyen jó vele lenni otthon más 8 óra mellett nem tudja megoldani. Na pl tőlük veszed el a lehetőséget. Ő vinné 5 napot te meg 3-at. Ki a rászorúltabb?
máj. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
8%

#14! Ja, persze. Mert ez így működik. Van olyan barátnőm, akinek sose kéne, de ő úgy van vele, sok pénznél mindig jobb rengeteg pénzt keresni. Mert neki a pénz mindennél fontosabb. Nyilván ő a rászoruló🙄

Nekem meg a sok pénznél is fontosabb a gyerekemmel töltött minőségi idő, nekem az elég pénz is elég a sok helyett. A semmi pénz viszont nem elég 😉

máj. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Én meg pont azért adnám bölcsibe, hogy neki jobb legyen. Kivétel nélkül mindenkitől azt hallom,hogy nagyon szereti a bölcsit a gyerek.
jún. 1. 08:07
 17/22 anonim ***** válasza:
86%
A bölcsis gyereknek nincs szüksége társaságra. Egyedül játszanak, nem egymással. Ez egy hülye közhely, hogy a társaság miatt. A bölcsi a dolgozó gyerekek szüleinek van, államiba nem is biztos, hogy felveszik, ha nem mutat be mind a két szülő munkáltatóit, sőt valahol még szándéknyilatkozatot is kérnek, amin megjelölik, a gyerekkel otthon lévő szülő várhatóan mikor áll vissza dolgozni. Ha csak arra kell a bölcsi, hogy lepasszold, akkor családi napközit keress. Ők jó pénzért beveszik az otthon lévő szülök gyermekeit általában, bár vannak ott is olyan helyek, ahol a dolgozó szülők gyermekei előnyt élveznek. Ott azt is megbeszélheted velük, hogy nem viszed minden nap.
jún. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Bocsánat elírtam... A dolgozó szülők gyerekeinek. XD
jún. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
71%

16, önigazolás.

A bölcsi szükséges rossz. A gyerekek 90 %-ának jobb helye lenne a családjával 3-4 éves koráig. Ahol nem, na ott olyan a család...

jún. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
72%
Én nem mondanám azért szükséges rossznak, mind a két gyermekem volt bölcsis, mert én gyed után visszamentem dolgozni. Szerették a bölcsit. De persze ha megtehettem volna, hogy otthon maradok gyes alatt is, akkor nem adtam volna be őket. De ördögtől valónak nem tartom.
jún. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!