Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Hogy bírják ki a gyerekek...

Hogy bírják ki a gyerekek bölcsiben (és oviban) hogy nem körülöttük ugrál egész nap valaki?

Figyelt kérdés
Többször látom, hallom gondként, és nálunk is ez van, hogy anyuka egy idő után agyban belerokkan abba, hogy egész nap a gyereket kéne szórakoztatni, körülötte ugrálni, hisztijével foglalkozni stb. mert a gyerek legszívesebben egyetlen percet se hagyna az anyjának még a wc-ne se hagyja békén. Más kérdés, hogy tök normális, egy olyan kisgyereknek a figyelem a mindene, sőt durva de egy kicsi fejében a kiabálás mint negatív figyelem is jobb neki, mint a semmilyen figyelem, de hiába természetes ez, iszonyatosan le tudja szívni az embert. Viszont, ha ugyanaz a korú gyerek közösségbe megy, akkor mi van? Egy bizonyos korig, nem is játszanak együtt max. egymás mellett. Meg nincsenek is azon a "szellemi szinten", hogy akkor rendesen együtt játsszanak, úgy értem, pl. a két éves fogja és orvososat akar játszani és akkor képes és egy órán keresztül vizsgálgatjuk egymást oda-vissza, hát ezt egy másik két évessel biztos nem tudja csinálni, mert ugye pl határozott elképzelés van a koreográfiáról, amitől eltérni nem lehet, mert hiszti van stb. de a gondozónő, óvőnő is van egy csoportra vagy kettő, azok se tudnak ennyit szánni egy gyerekre. Ezt hogy viselik? Meg azt, hogy senkinek sincs ideje, kapacitása a hisztire, "ez se jó, az se jó" sírásokra stb. Hogy a fenébe van, hogy ott képesek viselkedni, "ellenni", eljátszani, otthon meg a húst lerágnák az anyjukról, ha tehetnék?
2020. nov. 24. 10:56
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Semmi, ott ezt szokják meg. Meg otthon is, azt ami van.

Sok szülő fél a gyerekétől, fél attól, hogy rászóljon vagy, hogy sír. Nem kell kinyalni a fenekét. A szülő is ember, nem gép. Az én gyerekem is dacos 2 éves volt de az ebédet megfőztem. Ha közbe földhöz vágta magát mert nem vele foglalkoztam akkor ez van. Attól még megfőztem

2020. nov. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Nem kell körülötte ugrálni otthon sem. Hagyni kell, találja fel magát, fejleszti a kreativitást, nem kell beleszólni hogyan játszik (persze ha nem veszélyes amit csinál). Hozzászokik, pár nap, esetleg hét múlva. Én azt nem értem, miért kell a gyerek rabszolgája lenni. Hisztizik ez van. Közös játékidő persze kell, de nem egész nap. Házimunkába is be lehet vonni az egész pici gyereket is.
2020. nov. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%
Itthon sem ugrálok körülöttük egész nap, remekül eljátszanak együtt és külön is.
2020. nov. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én pl. beszéltem egy barátnőmmel messengeren valamelyik nap, a két éves gyerek addig nem hagyta békén, nem bírta elviselni, hogy nem vele foglalkozik. Azt mondta, hogy nagyon durva, képes és hányásig sírja magát, ha nem foglalkozik vele.
2020. nov. 24. 12:17
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A szülőkkel teljesen mást enged meg magának egy kisgyerek. A bölcsiben is jó néven venné, ha egész nap őt szórakoztatná valaki, csak nem így történik. (Jó eséllyel ilyenkor otthon le is vezeti a szüleinél a frusztrációját.)
2020. nov. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%
Az enyém nagyon anyás volt, állandóan rajtam lógott volna. Konkrétan megállás nélkül képes volt üvölteni. Hagytam,hogy had csinálja,majd abba hagyja,de nem igazán akarta, pedig nem szórakoztattam meg istápoltam soha,hogy jajj szegény gyerek. Ha tényleg komoly baj volt pl. elesett megütötte magát, akkor mindig megnyugtattam,de ha csak akaratos hiszti volt,akkor nem. Ha akart el tudott egyedül is játszani. Végül odáig jutottunk,hogy idegileg kikészültem,mert a gyerek egyfolytában ordított,ha kellett,ha nem. 3 hete jár bölcsibe, azóta,mintha kicserélték volna. Jó kedvű, kiegyensúlyozott jókat alszik,jókat eszik. Örömmel megy be,de haza is szívesen jön. A kapcsolatunk egyre jobb,mert sokkal nagyobb a türelmem és ő is inkább örül neki, hogy velem lehet és állandóan osztja a puszikat és egyáltalán nincs hiszti. A bölcsiben is össze-vissza dicsérik, hogy mennyire kis ügyes önálló gyerek. Tegnap elsőnek aludt bent gond nélkül és hihetetlenül büszke vagyok rá, hogy ilyen hamar beilleszkedett és, hogy sokkal jobban viselkedik azóta.
2020. nov. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A csordaszellem :) A bölcsiben hiába nem együtt játszanak, inspirálódnak, utánozzák egymást és sokkal több inger, esemény érik őket, mint kettesben anyával. (Egy 1-3 évesnek mindig az kell, amit épp meglát és nem tud várni - ez meg otthon általában a "nem szabad" kategória). A gyerekek is közösségi lények, ha belegondolunk, régen is hiába voltak nonstop anyuhoz közel, sok másik gyerek, nagyszülő, unokatesó, nagynéni... stb. is körbevette őket. (A bölcsi ezért pozitív, csak közben meg nincs anya, ami meg negatív. Viszont biztos lefárasztóbb, mint otthon :))
2020. dec. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A jó pedagógusnak a célja: ÉRTENI az adott gyermekkorosztály lelkivilágát. Ez a kulcs. Ha érted -bárki képes alapszinten és ez elegendő-, akkor könnyebben létrejön a felnőtt és kisgyermek között a kompromisszum, és sokkal elviselhetőbb a helyzet, sőt, gyakran örömteli. Ilyen esetben az a relatíve kevés nehézség súlya sem érződik annyira pont azáltal, hogy értem, mi zajlik a gyermek lelkében.


(Pedig mások által -részben- hibás módszerekkel nevelt gyermeket nehezebb sikeresen, örömtelibben nevelni, mint sajátot, hiszen a gyermeket alapvetően a szülője befolyásolja, így ha van hiba a szülő általi nevelésben, akkor más felnőtteknek munkába, energiába, ügyességébe kerül korrigálni azt; ráadásul a saját szülője érzelmeire és tudatalattijára reagál a kisgyermek és éli meg nagyrészt akkor is, ha pl szitter, vagy poedagógus van vele! Evvel azt szeretném sugallni, hogy saját gyermekedet a legkönnyebb nevelni, másét esélyesen kevésbé könnyű! Mégis múködhet! Hacsak nem súlyos, vagy középsúlyos fogyatékkal él a gyermek, hiperaktivitással stb.)


Éppen ezért ugyanezt javaslom az aggódó szülőknek. Szakkönyvekből, majd pedig / eközben élő gyakorlatban megfigyelni, megérteni az adott korosztály lelki működését, valamint kompromisszumot kötni, és következetesnek lenni.


Ezen felül a felnőttet is kell nevelni, azaz önmagamat! A felnőtt saját önismerete is nagyban segíti elfogadni, megérteni és szeretni a kisgyermekeket. Ha nem működnék elég jól, akkor nehezebb volna kisgyermeket nevelnem.


(Nem az tehát a megoldás, hogy a "haját tépi az ember", hogy "má' megin' mi'csiná' ez a gyerek, pedig hányszor elmondtam neki, hogy ne..." - ennek semmi értelme, semmi eredménye, hiábavaló "módszer"...)


Ezt a választ kiegészítésképp írtam, mások is hozzátettek hasznos gondolatokat. És hogy a kisgyermek hogyan bírja jobban szakemberek között? Úgy, hogy HA JÓ a szakember, akkor épp ezért, mert szakértő. Részleteztem fent. (Ezen felül nem mellékes az sem, hogy oviban, bölcsiben sok a gyermek, kénytelenek valamilyen szinten elviselni egymást és a szabályokat, és minél nagyobb egy gyermek, annál nagyobb erre az esély. Más kérdés, hogy frusztrálódik ettől, és mire hazaviszi a szülő, otthon sokszor esélyesen kiengedi a gőzt a picur...)

2020. dec. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!