Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Melyik oltás ez és mi a teendőm?

Melyik oltás ez és mi a teendőm?

Figyelt kérdés

Nagyon szégyellem magam, mert a védőnővel átbeszéltük, de minden kiment a fejemből, úgy szét vagyok csúszva...


Kedden kapja meg a fiam a bcg utáni első oltását két hónaposan. A nem kötelező oltások közül csak a 300Ft-os "dobozdíjasat" szeretnénk neki beadatni. Mi is annak a neve? Tudom, hogy agyhártyagyulladás, és meningococcus, de hogy ez a b vagy a c vagy melyik, elfelejtettem...És ehhez nekem kell megvenni a gyógyszertárban az oltóanyagot, ugye? Vényre vagy vény nélkül kapható? Holnap fel kéne íratnom az orvossal?


2019. júl. 14. 20:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Neisvac C
2019. júl. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az orvos ír receptet.
2019. júl. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Neisvac-c-re gondolsz

És ez a C ellen van. Neked kell kiváltani es vényre kapható. Nálunk mindig felírják az előtte lévő oltáskor/státuszkor, hogy ne kelljen ezért pluszban bemenni.

A B ellen a Bexsero van, az kb 30 ezer ft/oltás

De nálunk ezt második oltásnál kapják. Első oltásnál pentaximot és preveneart kapnak a gyerkőcök (ez utóbbi is korábban szabadon válaszható volt, most már kötelező). Úgyhogy szeritnem most nincs dolgod, de hnap hívd fel a dokit, kérdezz rá, hogy nálatok is így van-e, de szerintem ez a része az oltási rendnek egységes.

2019. júl. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igen, az is lehetséges, hogy csak a következő alkalommal kapjuk...logikus is lenne, ha nem adott receptet a doktornő..Azért rákérdezek.

2019. júl. 14. 21:26
 5/6 anonim ***** válasza:
Neisvac C az oltás, de azt csak 3 hónaposan adják be, tehát mikor most kapjátok a 2 hós oltásokat(most 2 oltást kap), akkor kapod a receptet is, ha kéred. A következő adag 6 hós korban lesz aktuális, a kisebb fiam is most fogja megkapni a hónapban.
2019. júl. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2019. júl. 15. 14:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!