Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mennyi idős korában volt...

Mennyi idős korában volt először beteg a babád? Mi volt a baja? Meddig tartott? Hogy viselte ő, hogy viselted te?

Figyelt kérdés
2019. márc. 6. 08:53
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
4 hónaposan megfázott, több mint egy hónapig nem bírt kijönni belőle, elég jól viselte, mondjuk lázas nem volt. Az orrszívásnál mindig ordított, valamint volt egy szörnyű éjszakánk, mikor megkapta a védőoltást, közben meg volt fázva. Akkor elég szörnyen volt. Én azért viseltem rosszul mert sokszor jókedvűen ébredt, én meg ugye azonnal szívtam az orrát hogy tudjam etetni és a nevetésből egy pillanat alatt ordítás lett. Tudtam hogy jót teszek neki mégis szörnyen éreztem magam. 😑
2019. márc. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%

18 hónaposan beleesett egy hányós-hasmenős vírusba. Alapjában véve jól viselte, 2 nap alatt átment rajta, de amíg előtte MINDENT (értsd szó szerint, pl levesből főtt hagymát, sült kolbászt, főzelékeket) megvett, utána leredukálódott 5-6 alapanyagra az, amit hajlandó a szájába venni. Biztos nagy trauma volt, hiszen soha többet nem tért vissza a korábbi étvágya.


Én hogy viseltem? mostam, mostam, mostam, nem volt időm gondolkodni azon, hogy hogyan is vagyok közben.

2019. márc. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Első gyerek 8 hónaposan. Torokgyulladás. Csinaltuk, amit az orvos mondott. Jól viselte a fiúnk, minket sem viselt meg.

Kistesói két naposan tüdőgyulladást kaptak. Egyikük légzése is leállt, újra kellett éleszteni, lélegeztetőgepre került és napokig élet-halál között lebegett. Miután tüdőgyulladása javult, agyvérzést kapott, újra válságos volt az állapota napokig. Nehezen viseltük, de bírni kellett, mert mi voltunk az egyetlen támaszai az inkubátor mellett. Másfél hónap után jöhettünk haza. Egy hét múlva nathasak lettek, majd lázasak, torokgyulladás. Lazán kezeltük, megedződtünk.

2019. márc. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Lányom 3,5 hónaposan lett náthás, anyám nem bírt magával, és taknyosan puszilgatta... mire észrevettem,mit csinál, és rászóltam, már mindegy volt. Aztán állította, hogy nem tőle kapta el a gyerek... aggódtam, de nem borultam ki különösebben, semmi komoly nem volt, csak szívni kellett az orrát.

A fiam 2 hónapos, múlt héten volt náthás, a nővére hazahozta az oviból. Ezt már elég lazán kezeltem így, hogy van benne tapasztalatom. Hamar kijött belőle szerencsére.

2019. márc. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
3 hónaposan.Oltási betegség jött ki nála, kiszáradással 5 napot voltunk kórházba.Ő nagyon kis erőtlen volt én meg totál kibuktam.5 nap után a kórházba kezdett forogni akkor engedtek ki bennünket.Azóta egyszer volt náthás a másfél éve alatt:)
2019. márc. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%
Másfél évesen kapta el a rota vírust.4 napig voltunk a fertőző osztályon.Se ki se be.Egy kórterbe.Életem leghosszabb 4 napja volt.Elég rosszul viseltem...nem volt egyszerű nézni ahogy a kis testét lekötözik és megy neki az infúzió.Ez még 2001-ben volt.
2019. márc. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%

5 hónaposan vesemedencegyulladást kapott. Semmi jele nem volt. Se hőemelkedés, se bűzös vizelet. Egyszer csak a semmiből 40-ig szaladt a láza, lázgörcsöt kapott, intenzívre kerültünk, ott derült ki az ok. 2 hétig voltunk kórházban.

Én? Az intenzívet szörnyen, mivel szigorú látogatási rend volt, éjjel ott kellett hagynunk (akkor voltunk először nélküle). A csecsemőosztály már jobb volt, gyorsan javult, ez öntött belém lelket.

2019. márc. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%

A fogzás ideje alatt (főleg a rágófogaknál) volt 1-2x hogy belázasodott, de ez minden egyes alkalommal csak 1 estét jelentett, egyik esetben sem kellett csillapítani, mert magától elmúlt. Ez a fogak miatt volt.


Az igazi betegsége bölcsiben jött elő,körülbelül 2 éves kora előtt pár héttel:

Sima nátha, orrfolyás, 10 percenként orrszívás, hullámzó láz ami 2-3 napig tartott. Nem gyógyszereztük agyon, nurofent csak akkor kapott amikor tényleg 38 fölé ment a láza, amúgy meg ambroxolt kapott a köhögésre, ezen felül sok folyadék, vitamin, gyümölcs.

Ebben a pár napban nagyon bágyadt volt, ijesztő volt hogy maga elé néz csak és nyűgös. Amikor lázas volt és csillapítani is kellett, akkor meg nyöszörgött álmában. Rengeteget aludt. Nekem ijesztő volt, mert nem éreztem hogy én irányítanék. Nem tudtam befolyásolni, nem láttam visszajelzést, nem mondott semmit. De erőt merítettem a logikából, igyekeztem reálisan nézni a dolgokat és átvészeltük.


Tanács: nyugodtan hagyd aludni ha beteg! Ne ébreszd fel. Minden ember leginkább alvás közben dolgozik a bacik ellen!

2019. márc. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Coffelia ***** válasza:
Másfél hónaposan elkapott tőlem egy arcüreggyulladást, egyszerre szedtük az augmentint. Én csak tettem a dolgom, rengeteget szopiztattam, meg adtam neki a gyógyszereket, de igazából nem aggódtam, elképzelni se tudtam, hogy ebből komoly dolog lehet, de nem is lett. Biztos a tapasztalatlanságom miatt nem lezdtem el bevizionálni mindenfélét, de az is igaz, hogy a betegségek kapcsán azóta se vagyok aggódós, az életünk része a takony és a hörgés néha. Anyukám jött segíteni, ő össze-vissza parázott, a végén már én nyugtattam őt :D
2019. ápr. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!