Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Nagyon enyhe lefolyású bárányh...

Nagyon enyhe lefolyású bárányhimlő tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Kedves Anyukák! Akinek a NEM OLTOTT gyermeke nagyon könnyű, enyhe lefolyású bárányhimlőn esett át, válaszolnátok pár kérdésre? Kb. hány pöttye volt és ezek kb. mekkorák voltak? Volt hőemelkedése, láza, egyéb kísérő tünete? Mennyi ideig tartott a gyógyulás, mennyit kellett otthon maradnia? Esetleg volt olyan eset is, hogy szinte észrevétlen maradt a betegség és közben ment a gyerek óvodába/iskolába?


És a legfontosabb: védettséget szerzett ezzel az enyhe bárányhimlővel? Tehát volt valaki, aki később vérvizsgálatot is csináltatott, hogy védett-e a gyermek?


Minden választ nagyon köszönök!


2019. jan. 22. 09:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

2 gyerek, egyik sem oltott.

Mindkettőnek enyhe lefolyású volt, az elsőnek egy utazás alatt lett először nem is tudtuk mi baja. Neki max 20-30pöttye volt, 1 éjjel volt láza, 38.00, nem kapott lázcsillapítót se miutan nem volt nálunk másnap meg a patikában azt mondta a nő hogy ne adjuk ha nincs 38,5felett a láza.

Másik gyereknel láz se volt csak néhany pötty ( talán több mint az elsőnél de igy se sok)

Egyik se lett vizsgálva hogy védettek e.

Oviba egyik se ment közben de alig észrevehető volt.

2019. jan. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Két gyerek, egyik sem volt oltott. A 6 évesnél (járt bölcsibe is, minden évben volt bárányhimlő-riasztás, de mégis az iskola előtti nyáron kapta el) nagyon durva volt, 42 fokos láz, nagyon sok pötty, a hasán kb. összefüggően. Utána rá két hétre jelent meg a kicsin (akkor még szoptatott épp 2 éves): kb. 10 darab pötty, pár nap nyűgösség és hőemelkedés - őt orvoshoz se vittem. Nyár volt (és épp lakásfelújítás...), így egyébként sem mentek sehová, tartottuk a fejenként két hét karantént. Nem tudtam, hogy van ilyen vérvizsgálat, de a kicsinél szerintem most utána járok.
2019. jan. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%

Fiamnak enyhe volt, igaz sok pötty volt rajta 50-60 körül.

Legmagasabb láz ,38.2 volt akkor kapott nurofent. Közben náthás volt, köhögésre kapott gyógyszert. Ha megjelennek a pöttyök akkor védet lesz ezt mondta a gyerekorvosunk.

Oviba nem ment, nagycsoportos volt akkor. 2 hetet volt itthon. Nem volt vérvizsgálat.

2019. jan. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat (és természetesen az ezután következőket is.)


Annyi további kérdésem lenne, hogy mekkora volt 1-1 kiütés mérete (pl. lencse nagyságú, gombostűfejnyi...stb) illetve az első pötty megjelenésétől számított mennyi időre jött kis a többi?

2019. jan. 22. 10:54
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem nagyon kijött rajtuk. A nagy 5éves a kicsi csak 7 hònapos volt....bocsi, h nem a kérdésre válaszolok,de Nurofent nem kaphat ha bárányhimlős és semmilyen ibuprofen tartalmú gyógyszert!
2019. jan. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Bocs az offért utolsó, de nurofent miert nem? Nem is tudtam :/

Ismerős lányának oviban enyhe volt, pár pöttyel, kisiskolas korában megint elkapta és rengeteg lett neki.

2019. jan. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!