Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Bárányhimlős 6 hónapos?

Bárányhimlős 6 hónapos?

Figyelt kérdés
Nagyobbik kisfiam bárányhimlős. Tegnap kezdődött. Ma több a pötty, de nem vészes. Nagyon jól viseli egyenlőre... van egy 6hós öccse. Őt szoptatom. Elég sokszor mèg èjjel is vagy 3x. Akinek elkapta ilyen pici írnátok? Nagyon féltem őt- őket. Annyi betegsègen vagyunk már túl, m a nagyobbik iskolás lett(Anglia). Nagyjából mikorra jön ki rajta? Köszi ha írtok
2018. máj. 23. 13:14
 1/8 anonim ***** válasza:
36%
Nálunk nem kapta el a pici..megvédte az anyatej. Hasonló korúak voltak.
2018. máj. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%

Nekem elkapta a 3,5 hónapos. Sok pötty volt rajta, de elég jól viselte.

2 hét volt a lappangás.

2018. máj. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Eddig jòl van. Akkor még 2 hétig vagy elkapta vagy nem lesz. Még egy kérdés: zuhanyoztatni lehet vagy jobb azt a kb 7 napot kivárni?
2018. máj. 23. 13:55
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
Nyugodtan zuhanyozhat, gyors fürdés is megengedett. Csak a hosszú áztatás tilos. Kisfiamat kamillás vízben kellett fürdetni, ami szárítja a kiütéseket és fertőtleníti is kicsit. A csúnyábbakat lehet pici betadinnal kenni.
2018. máj. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%
Csecsemő voltam még,mikor a rózsahimlőt elkaptam (rubeola). Kutya bajom,túléltem.
2018. máj. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
27%

Előző, a kérdés a bárányhimlő volt a kettő még kapcsolatban sincs egymással.


Kérdező, Angliában lakom, itt dolgozom kórházban, általában a kissebbek jobban viselik, szövődmény az lehet bármikor, egy 40 éves és ugyanúgy belehalhat a Szövődményeibe. Reméljük nem lesz baj, mást nem nagyon tudsz tenni.

Ja és még valami nehogy adj neki nurofent, ha lázas, az ilyenkor tilos mert életveszélyes vérmérgezéshez vezethet bárányhimlő esetén. Olvass utána. ( NHS oldalon is fent van )

2018. máj. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%

Aspirint nem szabad, olvass utána utolsó.

Reye-szindróma alakulhat ki miatta.


Nurofent használtunk a gyermekorvos javaslatára, nem okozott gondot.

2018. máj. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó a választ. Jól viseli, játszik, ugrál... hőemelkedése volt este. Nem adtam neki nurofent... remélem minden rendben lesz velük. A kicsin még nem látok semmit
2018. máj. 23. 15:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!