Mitől lehet ekcémás?
Sokmindentol: bizonyos etelek, hideg, szaraz levego, illatanyagok,stb.
Orvos irta fel ra anno a kenocsot, receptre lehet kivaltani. Amig ki nem derul mitol van, erdemes pl termeszetes mososzerekre valtani, nekunk anno a doki egy zold bekaval ellatott markat mindott (talan Frosch?), kerdezd meg az orvost!
Azonban ha hajlama van ra, tunetileg lehet kezelni. Vagy kinovi, vagy nem. Nekem kiskoromban jott ki, azota is evekig elmulik majd megint kijon. Altalaban telen (hideg es szaraz levego), nyaron (izzadas), illetve kiskoromban a mosopor es oblito.
Kislányom két hónapos korától kezdve ekcémás volt, de kb 1 éves korára kinőtte. Nekünk nem sikerűlt rájönni, hogy mi okozta, a tápszerre gyanakodtunk, mert akkor kezdődött, amikor először kapott (addig anyatejes volt). De a tápszert mai napig issza, elmúlt 2 éves, de az ekcéma teljesen elmúlt, így nem tudom biztosra, hogy a tápszer lehetett e a kiváltó ok.
Ami nekünk sokat segített a Bioderma Atoderm gyerek testápoló, ill a Bepanthen Sensiderm.
két éves kora után következő nyári hónapokig mi is végig csináltuk ezt az ekcéma dolgot.
egyszerűen arról van szó, hogy a 21. századi sok kemikáliának nehezen áll ellent egy fiatal szervezet.
sokat olvastam utána - szakirodalmat, és anyukák tapasztalatainak a megosztását, és mind arról szólt, hogy 2-3 éves korában a gyerek maga mögött hagyta az ekcémát.
vannak olyan tényezők, amik azért azt igazolják, hogy ez csak immun reakció, és nem betegség.
pl. nyáron nincs ekcéma.
pl. nem az egész bőrt fedi az ekcéma, hanem a kis puhi' bőrfelszínt. pl. orcák, felkar, combocskák...
amit lehet az ügy érdekében tenni - kemikáliamentes fürdetőszerek, kemikália mentes krémek.
pl. mi nekünk az SLS (sodium-laurith-sulfate) mentes tusfürdők jöttek be. pl. HIPP érzékeny bőrre való babatusfürdő. vagy éppen a sima csapvizes fürdetés (van elég klór, hogy tiszta legyen a gyerek) :)
meg a parabén, szir-sz@r mentes testápolók, úgymint a shea-vaj - kakaóvajjal, kókuszzsírral kikutyulva házilag...
arra kell figyelni, hogy amikor a baba bőre hajlamos az ekcémára, sok mindenre ugyanúgy kényes. pl. kéz-láb-száj betegségre, rózsahámlásra, ótvarra, kiszáradásra, kipirosodásra, szúnyogcsípésre.
de ne aggódjatok. várjátok ki a két éves kor utáni nyarat, és elmúlik. biztos eddig tart a kihívásokhoz hozzá edződni :)
aztán ha utána is fenn marad, akkor érdemes mélyebben bele ásni magatokat a dologba.
de az ismereteim alapján ez olyan ritka...
szóval idő.
De örülök hogy irtad a pl id között a rózsahámlást is,nekem a 4,5 éves kislányomnál van ez kb 2 hónapja,és eddig semmi féle baj nem volt a bőrével , a 3 gyerekem közül neki volt a legmasszívabb bőröcskéje!!Ès most pár hete egyszerüen nem értem!!
Kaptunk jó kis ápolókrémet, gyógykrémet ilyen gyógyszertári kutyulósat úgy nèz ki jó!!
Múlnak csak félek megmaradnak a helyei!
A bárányhimlő után nem volt ilyen kis csunyácska a bőre!!
Nálunk a külső kezelés semmit sem ért, a szteroidos krémet kivéve, de az meg rettentő káros, úgyhogy csak az elején használtam, akkor is kis mennyiségben és rövid ideig.
Az ekcémának mindig belső okai vannak. Nálunk: bélflóra felborulása, gyenge gyomorsav miatti fehérjeérzékenység, gyógyszerek és védőoltások (utóbbi kettő mindig az ekcéma durva fellángolását váltották ki). Tej- és nagyjából E-mentes étrend, probiotikumok, D-vitamin és cinkpótlás hozták rendbe. Babakora óta súlyos fokú, testszerte kialakuló ekcémája volt a kisfiamnak. Nyáron a több napfény (magasabb D-vitaminszint) hatására mindig kitisztult a bőre, téli hónapokban (szeles, hideg idő) volt a legdurvább. Most 4 éves és 99%-osan tünetmentes a kisfiam.
Fürdéshez tiszta vizet használunk, bioboltban vett teafás tusfürdőből minimális mennyiséget használunk popsimosásra, illetve sampont 2 hetente hajmosásra. A bőrére csak natúr növényi olajakat, sheavajat kenek, ha kijön az ekcéma, de ilyen szerencsére már több, mint 1 éve nem volt.
A mosószerekre, ruhák alapanyagára érdemes odafigyelni, mert az ekcémás bőrt nagyon irritálhatják, főleg, ha beleizzad. De nálunk ezek önmagukban nem okoztak javulást. Most, hogy a kisfiam bőre ép, kevésbé érzékeny a bőre környezeti hatásokra, mint az ilyen szempontból egészséges testvéréé.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!