Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Fájdalomcsillapító, antibiotik...

Fájdalomcsillapító, antibiotikum, normaflore. Mikor adjam be? (1 éves, torokgyulladással)

Figyelt kérdés

napi 5 ször étkezik


- Fájdalomcsillapító:


Cataflam

3 x 12 csepp

3 napon át

étkezés közben


- antibiotikum:


Curam

3 x 2,5 ml

6 napon át

közvetlen evés előtt


- bélflórára:


Normaflore

napi 1-2 tartály

2 antibiotikum között (max 3-4 óránként)

10 darabos, hogy osszam be, ha antibiotikum alatt és után is szedhető?



a cataflamot a normaflore-al, vagy az antibiotikummal adjam? vagy külön külön valamennyi idő elteltével?



nagyon örülnék, ha órára(étkezésekhez viszonyítva) pontosan kapnék beosztást



valamint ha lázas és kúpozni kell, azt mikorra időzítsem?


2015. jún. 5. 11:54
 1/9 A kérdező kommentje:
melyikkel kezdjem?
2015. jún. 5. 11:55
 2/9 anonim ***** válasza:

Curam, Cataflam és Normaflore


Egyébknt én a Cataflamot nem adnám, ha nincs láza és nem fájlalja semmijét, a Curamot kapták az én gyerekeim is, soha nem használt, a Normaflore meg vagy jó vagy nem, de ez sose fog kiderülni egy kisgyereknél...

Én ha tényleg torokgyulása volt a gyereknek fagyit adtam neki, de csak keveset és 2 nap alatt elmúlt neki. (a hűtés mint gyulladáscsökkentő kb 10-12 óra múlva kezd hatni) Nekem ez vált be!


Egyébként lebontva:

Reggeli: Curam,(ha szükséges, mert lázas vagy fájdalma van akkor a Cataflamot is

Tízóra semmi, max ha kap valami kis üdítőt abba tenném a Normaflort

Ebéd: Curam, ha kell Cataflam

Uzsonna: normaflore

Vacsi Curam és ha szükséges Cataflam


A Cataflam egyébként láz csillapító is, tehát azt adod neki, akkor a kúpot már csak x óra elteltével adhatod akkor is, ha lázas!


Remélem valamennyire érthető :)

2015. jún. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Reggeli, ebéd és vacsorakor kapja a Cataflamot és a Curamot, előírás szerint evés előtt és evés közben. A Normaflore és a Curam bevétele között legalább 3 órának kell eltelnie, így azt uzsonnakor add, napi egyet, az antibiotikum kúra vége után is kapjon napi egyet.

A lázcsillapítót nem befolyásolja sem a Cataflam, sem az antibiotikum, bármikor adhatod, ha szükséges.

(A Cataflam nem lázcsillapító, hanem erős gyulladáscsökkentő.)

2015. jún. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a segítséget, úgy tűnik nem lázasodik már be, mióta dokinál voltunk


a normaflore-t sehogy nem fogadja el, szóval drasztikusan közvetlen a szájába fogom nyomni :( mivel rögtön az első adag kuka lett

2015. jún. 5. 17:45
 5/9 A kérdező kommentje:

mai nap elég zagyvára sikerült, holnaptól normálisan fogom, ahogy írtátok


12 órakor beadtam a cataflamot(gyümölcspéppel)

a curamot az ebéddel(14 órára elcsúsztunk)

16:30 ismét cataflam (nagyon szenvedős, nyűgös a kicsi, kegyetlenül) a normaflore nem ment, így az kimaradt


most szeretném megint a curamot(így eltelt 6 óra hossz)de nem merem, mert most alszik és közben rengetegszer felsír, visszaalszik, nem tudom, hogy most afoga fáj, vagy fel lenne puffadva, vagy a közérzete rossz, vagy a gyógyszerek okoztak e valamit...

ha ébren van is, tiszta szenvedős, állandóan sír :(


beadjam mégis a curamot??

így, hogy normaflore nincs benne?


mai nap még nem boldogulok :(

2015. jún. 5. 20:17
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem add be. Antibiotikumnál fontos, hogy ne maradjon ki egy adag se.
2015. jún. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
ok, köszönöm
2015. jún. 5. 21:47
 8/9 anonim ***** válasza:
A Cataflam tudtommal diclofenák hatóanyagú, tehát inkább a fájdalom csillapítására jó, de mivel a prosztaglandinok alakulására hat, így evidens, hogy lázcsillapító hatása is van, tehát lázcsillapítóval egyidejűleg nem célszerű a használata.
2015. jún. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nagyon köszi ezt is
2015. jún. 5. 22:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!