Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Aftára jó lehet a gyógyszertár...

Aftára jó lehet a gyógyszertári 3%-os fertőtlenítőszer?

Figyelt kérdés
Kisfiamnak (szerintem) aftas a szaja,legalabbis 10 oldalt vegigolvastam es ezt kovetkeztettem ki. Termeszetesen holnap elviszem orvoshoz,de ez tegnap jott ki rajta. Nagyon vekonyan bekentem tegnap neki 3x tetrannal,de gondolom ez sem olyan jo megoldas. Tegnap meg azthittem,hogy a laz csapta ki neki,mert 3 napja lazas volt,de ma mar gennyes neki. Ehes,de nem bir enni annyira faj a szaja. Van itthon 3%-os hirdogen peroxid de nem tudom,hogy esetleg bekenhetem-e neki vele. Felek hogy kart csinalok benne,viszont szornyu latni hogy igy szenved. Van valakinek valami hasonlo tapasztalata?
2015. márc. 1. 12:53
 1/1 anonim ***** válasza:

Meleg, sós vizes ecsetelés is segíthet rajta, neki azért alkoholos nem való. Ha nem eszik-iszik, kiszáradhat, ez nagyon veszélyes. A hidrogén peroxid nem biztos, hogy jó, mert az afta nem igazán bizonyíthatóan bakteriális-vírusos probléma, de majd az orvos megmondja, mit adj rá, ami jobb, mint a sós víz. Állhat mögötte vitaminhiány is, de sajnos akár van arra is esély, hogy rejtett gluténérzékenység húzódik meg a háttérben. Gyerekkoromban is a sós víz volt a "nyerő", rólam pedig felnőttként derült ki, hogy gluténérzékeny vagyok. :-(

Csípősebb ételeket, citrusféléket, de a paradicsomosakat is érdemes kerülni, míg ott van a szájában.

Amúgy itt van két jó cikk:

[link]

[link]

2015. márc. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!