Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Torokgyulladásra cataflam csepp?

Torokgyulladásra cataflam csepp?

Figyelt kérdés

13 hónapos kisfiam pár napja nagyon rosszul aludt, sokat sírt, már hulla voltam. Elvittem ma dokihoz, aki mondta hogy nagyon piros mindkét oldalon a torka. Kicsit meglepődtem mert se láz, se köhögés, se nátha, semmi csak a nyűgösség.

Cataflam cseppet írt fel 3x 10 cseppet (10kg), 3-4 napig.

Itthon viszont azt olvastam hogy ez egy nagyon erős gyógyszer. És így,hogy nincs se láz se nátha semmi igy is adjam neki? Mert van itthon nurofenünk. Szerintetek inkább azt adjam? Vagy nyugodtan legyen a csepp!? Mi a véleményetek?



#torokgyulladás #Cataflam csepp
2015. febr. 19. 21:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem is úgy tűnik, mintha ágyúval lőnétek szúnyogra. Elhiszem, hogy az orvos tutira akart menni, de azért ez tényleg egy erős gyógyszer.
2015. febr. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Cataflamot nyugodtan. Valószínűleg még vírusos a torokgyuszi. Cataflam csepp jobban enyhíti neki a fájdalmat. De, ha adod neki a Cataflamot, akkor a Nurofennel nem lehet kombinálni, ha esetleg belázasodna. A két hatóanyag együtt nem mehet. Cataflam mellé Panadolt adhtsz v. Mexalen kúpot. Nyugodtan add neki, ha rendesen adod, akkor elkerülhetitek az antibiotikumot. Viszont, ha a hétvégén többször belázasodik, akkor vissza a dokihoz, mert valószínűleg szükség lesz antibiotikumra.
2015. febr. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor maradok a cataflamnál. Lázra germicid c van itthon! Azt adhatom a csepp mellé ha ne adj
2015. febr. 19. 21:47
 4/9 anonim ***** válasza:
Nyugodtan add neki,ha szerinted ez egy nagyon erős gyógyszer akkor nem volt még igazán beteg a gyereked.Ami jó :) jobbulást!
2015. febr. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekünk egy esetben csak a Cataflam használt, mert fejhangon üvöltött a gyerek két éjszakán át, annyira fájt a torka (a norofen nem használt semmit).

Szerintem bízz az orvosban, nem véletlenül írta fel ezt az erős gyulladáscsökkentőt.

2015. febr. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen azt adom neki!

Az a baj hogy már nekem is kezd fájni! :(

Köszönöm a válaszokat

2015. febr. 20. 11:32
 7/9 anonim ***** válasza:

:-(

Hú, mi ezt végigjátszottuk a múlt héten, vagyik elkaptam a lányomtól a torokgyuszit. Én a magam torokfájására Chlorhexamed fluid antiszeptikus oldatot használtam (öblögettem vele reggel és este) és nekem nagyon jó volt a kezdődő torokfájásra. Vény nélkül lehet kapni gyógyszertárban (de még DM-ben és Tesco-ban is)

2015. febr. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Jó a cataflam. Mi is azt szoktuk!

Jobbulàst!

2015. febr. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen erős gyógyszer de mig mindig jobb mint az antibiotikum!!

1 éves kortól adható testsúlykg -nak megfelelően!!


Tehát ha 8 kg 8 cseppet kell adni, ha nekem lett volna itthon én adtam volna a fiamnak!!

2015. febr. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!