Ti elvinnetek orvoshoz?

Figyelt kérdés

2 éves kisfiam szombaton belazasodott, aznap + szombat éjszaka volt lázas. Nem magas, max. 38,3-ig ment fel. Vasárnap párszor hőemelkedése volt, hétfőn már az sem. Picit folyik az orra,és enni nem nagyon akart, szerintem a torka fajhatott. Más tünet nem volt. Tegnap már az étvágya is visszatért. Egyébként végig jó kedvű, eleven volt, nem volt letört, bagyadt. Ma reggel elkezdett picit hurutosan köhögni, nem vészes, mai nap eddig 2-3 alkalommal köhécselt kicsit.

C-vitamin, tengervizes orrspray, orrszívas, éjszakara Nasivin orrspray + baby luuf balzsam. Ez így oké, vagy vigyem inkább dokihoz? Nem igazán volt még beteg, most is úgy látom hogy már lábal belőle kifele.

Csak a köhécseles miatt kérdezem. Ti ilyen tünetekkel elviszitek a gyereket orvoshoz?


2015. jan. 22. 14:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Én ezzel nem vinném. Több francot szed össze a váróban, mint amennyi baja most van.
2015. jan. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én a köhögés miatt el.
2015. jan. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Legkésőbb holnap elvinném a köhögés miatt, hétvégére rosszabbodhat. A kezeletlen köhögés lefele terjed a légutakban, lehet belőle hörghurut és akár tüdőgyulladás is.

Inkább nézzen rá az orvos.

2015. jan. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én márcsak azért is elvinném,mert lányom nem beteges, egy nap 2-3szor köhintette el magát, 3ik nap belázasodott elvittem dokihoz és tüdőgyulladása volt. Másik alkalommal, hőemelkedése volt se köhögés semmi , másnap elvittem orvoshoz tüszös mandulagyulladása volt, aznap este már kezdett köhögni majd jött a 40 fokos láz,pedig időben el lett kezdve a kezelés.
2015. jan. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Ma reggel elvittem az orvoshoz, mert éjszaka is köhögött és így nem szívesen mentem volna neki a hetvegenek. És milyen jól tettem! Csúnya a torka és a gyulladás lement a hörgőkre. Írt fel antibiotikumot, köptetőt, remélem pár nap alatt rendbejön.
2015. jan. 23. 10:06
 6/6 anonim ***** válasza:
Jobbulást, ezért fontos ha "csak kicsit" köhög a gyerek akkor is kezeljük/vigyük orvoshoz!
2015. jan. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!