Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Akinek van, ételallergia 2...

Akinek van, ételallergia 2 évesnek hogy derült ki?

Figyelt kérdés

Nem eper vagy ilyesmi, semmi újat, különlegeset nem eszik, alapból csa kevés félét, még szoptatom is, én is ugyanazt eszem, mint ő. Kb féléve libabőrszerű a bőre a lábszárán, egy-két hete durvábban és combján, felkarján is. Orvos adott karbamidos kenőcsöt, és 2 hétig írjam, mit eszik. Mondott egy pld-t, hogy egy gyerek attól volt allergiás, hogy mogyorót és májkrémet ugyanaznap evett, de ha másnap, akkor nem. Szóval ez a menüírás nekem tű a kazalban módszer, két hét alatt kicsi az esély, hogy rátalálunk, főleg mert nem hirtelen van a tünet, szerintem vmi alap étel, amit gyakran eszik, rizs, krumpli, pld.

Akinek volt, hogy volt?



2014. máj. 27. 18:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha ételallergiára gyanakodtok akkor elsőkörben tejcukor, glutén, tejfehérje, szója.


Nálunk glutén a ludas és tejcukor ( ami remélhetőleg csak átmeneti). Puffadt has,világos,zsíros széklet, levertség, fogyás... ezek voltak a tünetek.

2014. máj. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

De egyébként nagyon sokféle tünetet tud produkálni a gluténérzékenység, köztük van a gyomorsavasság, ekcéma is...szóval kinél mi jelentkezik.

Szerintem vidd el egy gastroenterológushoz.

2014. máj. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mi is gluténre gyanakszunk, csak bőrtünet van, de vmi olyan lehet, amit folyamatosan kap. Tehterméket alapból nem eszik az egész család.
2014. máj. 30. 11:48
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is a glutén-tejtermék-tojás-szója van, sajnos.A szója még a húsbolti húsban is van, így csak háztól tápmentes húst tud fogyasztani.Nekünk is írni kellett,ha szoptatod az tejterméknek számít,és párhuzamosan kell a te menüdet is az övé mellett írni.Nekem is így kellett.Van értelme,de majd úgyis csinálnak bőr, vagy vértesztet, ami nem 100%-s minden esetben.És igen vidd el gasztroenterológiára.Már most jelentkezz be, mert lehet 2 hót is várni kell,rengeteg az allergiás gyerek.
2014. jún. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!