Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Pectus excavatum-al született...

Pectus excavatum-al született valakinek a gyermeke?

Figyelt kérdés
Mikor vették észre? Milyen tornát javasoltak és mennyi idősen? Mennyire volt súlyos? Ahogy növekedett elmúlt?

2014. márc. 14. 18:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Én utána olvastam, és ez nem múlik el, maximum a tovàbbi romlás csökkenthető. Műteni tudjàk. Amúgy fél pillananat kiguglizni.
2014. márc. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi mivel az én fiam ezzel született a betegségről már mindent tudok, google-ban keresni én is tudok, de még ortopéd szakkönyvekben is. Inkább olyan szülők válaszát várnám akik ugyan ilyen cipőben járnak és végig járták már az ehhez tartozó lépcsőket, problémákat, sírásokat, álmatlan éjszakákat.
2014. márc. 14. 19:28
 3/5 eta8007 válasza:

Szia. Nagyobbik lányomnál február 25.-én diagnosztizálták hivatalosan. Párom már 2 éve mondta, hogy ez lesz, voltunk több orvosnál korábban is, de leráztak minket, bagatel dologként kezelték. Most a Mellkassebészeten egyértelműen közölte a doki: kizárólag műtéttel korrigálható. Persze sokat sírt a kislány, félt, sokat beszéltünk róla vele, egy idő után megértette hogy nincs más megoldás, megmutattam neki neten a műtétet, persze csak egy rövid, nem is nagyon véres részletet. 2 hete megállapították, hogy a kicsi is szintén... Már nem sírunk, mindent tudunk.


Sajnos ez el nem múlik, a nagy esetében nem is álltattak semmivel, sem gyógytorna, sem úszás nem hozza rendbe, a kicsinél javasolták az úszást, így talán nem romlik annyira. Nekünk 12 és 8 évesek. Koruk előrehaladtával romlik. :(

2014. ápr. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtál! Nekem 5 hónapos a fiam, és igazából nekünk se nagyon foglalkoznak a dologgal. Voltunk ortopédián, rendszeresen látja védőnő és gyermek orvos, a kórházban is elvileg meg vizsgálták, még is 4 hónaposan a kardiológus mondta, hogy enyhe tölcsérmellkasa van. Láttuk mi eddig is, de gondoltuk ha ortopédián nem mondják akkor ilyen minden kisbaba mellkasa, csak nekünk tűnik furcsának. Én emlékszem milyen volt amikor hazahoztuk és sírt azóta szerintem kijjebb jött, de én ezt csak mint szülő gondolom. De már csináltam róla képet és videót is, talán még jól jön. Május elején megyünk ortopédiára most másik dokihoz, remélem ő tud már valami értelmeset is mondani, vagy legalább megnézi mennyire súlyos.
2014. ápr. 13. 17:34
 5/5 eta8007 válasza:
Szia, ortopédián mi is voltunk, de ott sem foglalkoztak velünk. Javaslom keressétek fel Dr. Kálmán Attilát, az I.számú gyermekklinikán van. Beutaló nélkül is fogad, nagyon kedves, lelkiismeretes és nagyon érti a dolgát. Telefonszáma:06208258161. Sok sikert!!! :)
2014. ápr. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!