Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Lehet gyermekkorban migrénes...

Lehet gyermekkorban migrénes fejfájás?

Figyelt kérdés
18 hónapos a kislányom, legutóbb szombaton volt rosszul. Már előtte 2-3 nappal valamelyik oldalra billenti a buksiját (ekkor már sokat esik-bukik, nyűgös, egyensúlyzavara van a ferde fejtartás miatt), majd nyakizom görcs követi, alvás, hányás, alvás, és úgy ébred (ez mind kb. 5-6 óra) hogy egyenes a buksi és jó a közérzete. Tipikus migrénes tünetek - tudom magamról. Az orvosok nem találnak semmit (MR és EEG negatív (epilepszia)). Az első ilyen görcs 2 hónapos korában volt, azóta 6-8 hetenként van, a buksi lóg néha, de elmúlik pár napom belül, nem mindíg követi ez a roham). Tapasztalt már valaki ilyet?

2013. dec. 5. 12:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Én ismerek egy kisfiút,akinek hasonló tünetei voltak,mire sok vizsgálat,és évek után kiderült laktóz érzékeny,és az okozza.
2013. dec. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Utána nézek a laktóz érzékenységnek! Köszönöm!
2013. dec. 5. 13:36
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem mondta a neurológus, hogy akkor vidd be, mikor a panaszokat észleled? Akkor talán ő is jobban látná, mi a probléma és ha fejfájáscsillapítótól jobban van, akkor migrén. Nekem 12 évesen kezdődött, fejfájás, piroslátás, hányás; a neurológián adtak valami injekciót és elmúlt, de csak akkor mentünk be, amikor nagyon durva volt. De ha a neurológus nem úgy gondolja... Mindenesetre vizsgáltassátok ki, akkor ő küldjön tovább vagy a gyerekorvos, amíg a végére nem jártok.
2013. dec. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Voltunk neurológusnál többször úgy hogy lógott a buksija. Mindíg csak a nyakát nézte, az izmokat. De azzal sebész szerint nincs baj. Epilepsziára gyanakodott, dehát EEG negatív. Szóval fogalma nincs mi ez, azért próbálom már én magam keresni a megfelelő orvost. Amikor meg begörcsöl, hány, nem tudom elvinni 50 km-re lévő dokihoz :(... És a görcs az csak pár perc egyébként is.
2013. dec. 5. 13:44
 5/7 anonim válasza:

Szia!

Az én fiamnál is jelentkezett ez a tünet. 3 szor fordúlt elő hányás.Mind a három esetben jobbra tartotta a fejét annyira, hogy balra nem tudta fordítani.Mi is megjártuk a neurológiát Mr szem illetve hallás vizsgálat minden negatív lett.Viszont a mi esetünkben az is hozzá jön, hogy hol jobbra hol balra biccent.Nem a drasztikusabb változat, hanem az enyhébb egy vad idegen nem venné észre.Viszont ezek a pici biccentések nálunk hetekig eltartanak.2013 augusztusa óta tünet mentes volt eddig amikor ismét észrevettem, hogy picit balra biccent.Ilyenkor megfigyelem a bal válla feljebb van mint a jobb és a teste ha fekszik enyhén balra húz Kiflizik.Most 23 hónapos.Teljesen kétségbe vagyok esve, hogy mi ez.Neurológus paroxysmalis torticollis ra gyanakszik. Kérdésem hozzád a lányod nem feszes izomzatú?

2014. jan. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
5/5 Izomzavátal minden rendben. Voltunk mi is fülészeten, szemészeten, nincs semmi gond. Most debrecenbe a gyermekklinikára van időpontunk.
2014. márc. 10. 08:31
 7/7 anonim válasza:
Valakinek eredmény azóta? Kisfiam is ugyanezeket produkálja, nagyon kétségbe vagyunk esve!
2015. nov. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!