Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 1 évesen a bárányhimlő mennyir...

XStefix kérdése:

1 évesen a bárányhimlő mennyire súlyos?

Figyelt kérdés

13,5 hós kisfiam elkapta a betegséget a nővérétől, de még csak az elején tartunk (pöttyök, hólyagok).

Aki hasonlóan járt: mennyire volt komoly a lefolyása és hogyan viselte a gyerkőcöd? Lett valami szövődménye?

Köszi a választ!



2013. júl. 14. 17:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Ismerősünk kislánya kapta el 11 hónaposan az ovis nővérétől. Úgy tudom, a két kislány összesen 1 hónapig volt a betegségben, de a kicsi akkor még szoptatott baba volt, így őt kevésbé viselte meg.
2013. júl. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én lányom is 13 hónaposan kapta el. Semmi komoly, kicsivel több pöttye volt, mint az 5 éves bátyjának.

2-3 nap volt keményebb, ekkor volt hôemelkedéses, egész nap aludt. Nekünk a Fenistil cseppek jöttek be, "antivakarin" hatàsuk volt.

A pöttyök 3 hét alatt múltak el, de egy hétig volt érezhetôen beteg.

2013. júl. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Na, túl vagyunk rajta, röviden leírom a tapasztalataimat, hátha valaki a jövőben olvassa majd.

A kisfiam összességében sokkal jobban viselte a betegséget, mint a nővére. (Nem tudom, ez mennyiben köszönhető annak, hogy ő még javában szopizik...) A hólyagok megjelenése utáni 3-4 nap volt a nehéz, bár a kicsinek csak egyszer ment fel úgy a hője (38 fokig), hogy inkább adtam neki Nurofent éjjelre. A nővére ellenben 4x is belázasodott és sokkal nyűgösebb volt.. A fiam szerencsére nem kaparta a sebeket, de a lányom eléggé vakarózott, így neki adtam antihisztamint (Cetirizin Hexal). A pöttyöket rázókeverékkel ecseteltük napi 2x, amíg rendesen be nem száradtak (cink-oxidos, bórsavas oldat, vény nélkül kapható).

Maga a teljes lezajlás bő 3 hétig tartott. Úgy tudom, hogy amíg le nem esnek a pörkök, addig fertőz a betegség.. szóval végig önkéntes száműzetésben voltunk, így a verőfényes nyárban. :S Gyerekek közé nem mentünk, csak max. sétálni meg anyuékhoz a kertbe. Illetve anyum azt mondta, hogy nem szabad, hogy direkt Nap érje a pöttyöket, úgyhogy csak árnyékban levegőztünk. Fürdeni se volt szabad, hogy ne ázzanak le a sebek idő előtt, csak zuhanyoztunk.

De végül is túléltük, örülök. :)

Köszi a válaszokat még egyszer!

2013. aug. 12. 17:11
 4/4 Szepieri válasza:
Helló! Hát nálunk a nagytesó hozta haza és sajnos a kicsi is elkapta, pedig még egy éves sem volt. Nagyon megijedtünk, de a patikus javasolta a Virasoothe-ot, mert azt már 6 hónapos kortól lehet használni. Szépen enyhült tőle a viszketés, nekem tetszett még hogy gél állagú és nem olyan kezelhetetlen, mint a hintőpor, jó árban is van. Csak ajánlani tudom!
2014. máj. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!