Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Milyen jelei vannak napokkal...

Milyen jelei vannak napokkal egy fejsérülés után, ha mégis komoly a baj egy 1 éves babánál?

Figyelt kérdés

1 éves kislányom a rácsos babaágyban aludt, ami lejjebb volt már állítva, de nem teljesen. Csak aludni szokott benne, és ezúttal is épp aludt. Épp a konyhában melegítettem az ebédet a nagyobbiknak, amikor hallottam, hogy felébredt, kicsit sírt, ahogy szokott, és szinte rögtön utána, kb 5 másodperccel utána nagyon elkezdett üvölteni, azonnal rohantam be, azt hittem megütötte magát a rácsban, vagy beakadt a lába vagy valami. De nem, hanem lent feküdt a földön, az ágy mellett, valahogy kiesett belőle, elképzelni sem tudom, hogyan. Egy kicsit pirosabb volt egy részén a feje, de se pukli, semmi nem volt, de bevittük a sürgősségire, ott voltunk 6 órás megfigyelésen. Virgonc volt, jókedvű, haza is engedtek, azzal ha megváltozik a viselkedése, menjünk vissza.

Este nagyon fáradt volt, olyan beteg arckifejezése volt,a szemein látszott inkább. Éjjel nagyon rosszul aludt, szokásosnál is rosszabbul,sokat ébredt, nehezen aludt vissza.

Reggel jó kedve volt, de most délelőtt megint nagyon nyűgös, alig tudott elaludni, picit folyik az orra. Nővére betegen van itthon és ő is kicsit náthás volt már a napokban.

Honnan tudom, hogy most csak beteg és azért nyűgös, vagy az esés miatt van?! Van aki hallott olyanról hogy esés után napokkal később lett rosszul a baba? Ha igen, az hogy zajlott?



tegnapelőtt 10:17
 1/9 anonim ***** válasza:
23%
Semmi vizsgálat? CT, MR?
tegnapelőtt 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

1 évesen teljesen lent kell lennie az ágynak. Ajánlom a kamerás bébiőrt amúgy, mert az is kehet hogy a rácsokon megkapaszkodva kimászott, akkor viszont már leesésgátlós ágy kell neki vagy kivenni rácsokat.

Ha voltatok megfigyelésen és minden rendben akkor nem hiszem, hogy baj lenne. Általában annak más tünetei vannak, mint pl a hányás. A nyűgösség lehet fogzástól is, az nem jön neki? Illetve ott van a betegség is, amit mondtál, plusz az is lehet fáj neki a helye, ahol megütötte.

Amúgy jól tetted, hogy bevitted kórházba.

tegnapelőtt 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

1- es, ha minden gyereket , minden egyes esesesnel CT meg MRI csinálnának akkor az agydaganatosok sorra halnának meg mert nincs hely 🤦🏻‍♀️

A CT nem erre van.


Kerdezo, gondolom elmondták a tüneteket mire kell figyelni ha úgy elalszik hogy nem lehet ébreszteni , vagy csak nagyon nehezen meg hányás, zavartsag.


Amúgy egyébként amint feláll a kiságyban teljesen a lentire kellene rakni, azert ez egy elég alap dolog …

tegnapelőtt 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem volt semmi sajnos, azt mondták, csak megfigyelik. Neurológus is látta. Teljesen jól volt.

Második te meg teljesen hülye vagy! Rácsos babaágyban volt a gyerek, nem sima ágyon, és aludt!! Nem magára lett hagyva egy kanapén, hanem egy elvileg biztonságos rácsos ágyban volt benne. A kórházban is mindenki csodálkozott, hogy hogy tudott kiesni belőle, mert egy magas rácsról van szó! Azt javasolták, hogy inkább a földön aludjon matracon, ha ennyire ki tudja magát belőle ügyeskedni. Van még másik két gyerekem, ők soha nem estek ki az ágyból, sem sehonnan, sürgin sem voltam velük soha.

tegnapelőtt 10:35
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hànyàs az egy jelzés,hogy agyrázkódás van,vagy bàgyadtsàg,nyűgössèg,kordinàlatlan mozgás, nézés,fülből folyadék szivárgás.


Ha bevitted az a legjobb, valószínűleg nem is engedték volna haza ha látnak bármi gyanúsat.


Figyeld ,simogasd sokat ahol megütötte és vigyázz rá!!!!



Fokozottaba

tegnapelőtt 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"A kórházban is mindenki csodálkozott, hogy hogy tudott kiesni belőle, mert egy magas rácsról van szó! "


Tudták azt is, hogy nem teljesen lentre tetted? Nyilván nem. Amúgy nagyon fontos volt bunkonak lenned a második valaszoloval? Igaza van 100%-ban

tegnapelőtt 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, itt az a gond hogy amint egy gyerek fel kapaszkodva feláll onnantol kezdve a LEGALSO fokra rakjuk a kiságyat, gondolom ezt nem mondtad a kórházba , hogy nem volt leengedve, azert csodalkoztak.
tegnapelőtt 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 babyboom567 ***** válasza:
100%

"Virgonc volt, jókedvű, haza is engedtek, azzal ha megváltozik a viselkedése, menjünk vissza.


Este nagyon fáradt volt, olyan beteg arckifejezése volt,a szemein látszott inkább. Éjjel nagyon rosszul aludt, szokásosnál is rosszabbul,sokat ébredt, nehezen aludt vissza."

Mondzák a kórházban,hogyha megváltozik a viselkedése vidd vissza.Megváltozott a viselkedése a leírásod szerint, visszavitted?Azt majd bent eldöntik, hogy ez egy vírusfertőzés vagy az esés miatt.

tegnapelőtt 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
35%
Enyém háttal esett a fürdőben 3 évesen. Mivel csak pukli lett,de semmi tünete nem vittük dokihoz. Szerintem elkapta a náthát a nagytól.
tegnapelőtt 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!