Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Volt a gyereketek rotás vagy...

Michael The Siren kérdése:

Volt a gyereketek rotás vagy szalmonellás?

Figyelt kérdés
Milyen vírusok ezek egyáltalán? Milyen volt? Meddig tart ez?

aug. 28. 19:34
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Omg!! En nemm is tudtam h ez ilyen brutalis 😱
aug. 28. 22:35
 12/20 anonim ***** válasza:
82%

Én nem tudom melyik milyen vírus, lehet mezei calici (nem tenyésztették a gyereket) de 1x volt, hogy órákon keresztül 5 percenként hányt szegény 1 éves korában. Persze kórházban voltunk. Annyit tudtunk vérvétel alapján, hogy vírus és nem baktérium. Majd még jött vagy 2 napig hasmenés, aztán már csak a gyengeség maradt. Lázas 2 napig volt.

Voltak enyhébb hányós-hasmenéses vírusok is, volt amelyik 1-2 hányással meg pár hígabb széklettel járt csak.

Kapott rota elleni oltást és tényleg nem tudom, rota vagy más volt a ludas.

aug. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
75%
Mi most vagyunk valamiben, 4 hónapos baba, várjuk a tenyésztést, hogy mi az. Egy nap láz, hasmenés, egy nap hőemelkedés, hasmenés, egy nap hőemelkedés és nyűgösség. Mivel szopizio rendesen, nem kellett kórház szerencsére, de a vérvétel meg a napi háziorvosi vizit kimeríti így is.
aug. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
70%
12: Elég rossz volt a szalmonella, de szerencsére ez a baktérium nem úgy terjed, mint a Calici vagy a Rota vírusok. Főként ételmérgezésként szokott a hírekbe bekerülni. Kisgyereknél ha betartod az alap (élelmiszer)higiéniai tanácsokat pl. megfelelő hőkezelés, akkor nem kell tőle rettegni. Amikor beteg voltam, azt volt a legnagyobb gáz, hogy sok másik gyerek is az lett, mert egy elég nagy közétkeztető cégnél jött ez elő (most rákerestem: 5000 fertőzött, 823 kórházi kezelt).
aug. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
59%

Rotásak voltak. Amíg 3 gyerekemből 2 megúszta 1-1 hányással és hasmenéssel, a harmadikkal kórházban kötöttünk ki, 3-4 napot voltunk bent.

Az első 2 napban abszolút semmi nem maradt meg benne, alul-felül jött ki minden :S


Infúzió ment neki.


Utána nagyon lassan, és kis mennyiségeket tudott inni, enni csak ropi, keksz.


3 éves volt akkor.

aug. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
77%
Nem volt ilyen egyiknél se. Volt hasmenéses vírus persze néha, de az is ritkán és 1-2 nap alatt magától javult.
aug. 31. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
85%
Volt rotás a 2 éves kislányom.Borzasztóan szenvedett, kórházban is voltunk 2 napot,mert végül kiszáradt.Kapott pedig oltást is,mégis így jártunk.Remélem soha többet nem lesz ennyire rosszul,mert nézni is borzasztó volt,hogy mennyire görcsöl a hasam, egyfolytában szomjas volt,de semmi nem maradt meg benne,hányás után rögtön nem is volt szabad itatni,ő pedig nem értette,hogy ha inni kér,mert szomjas, akkor miért nem kap.Enni kb egy hónapig nem evett utána semmrendesen,mert félt,hogy visszajön.Csak pépesebb gyümölcsöteg leveseket fogadott el.Szörnyű volt.
aug. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
85%

Szalmonellás volt az iskolai ebédtől, a poklok poklát megjártuk, nem kívánom senkinek.

Egyszerűen annyira legyengíti a szervezetet, hogy az valami brutális.

1 hétig tartott, alul felül jött minden, megszámlálhatatlan alkalommal, semmi ereje nem volt, pikkpakk mentek le a kilók is.. kórház, infúzió… és még utána is volt egy jó 2 hét mire visszanyerte önmagát.

aug. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
44%

Egyik gyerekem sem

(én sem)

aug. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
67%

3 évesen a lányom szalmonellas.

Sok, híg , véres széklet.

Kórház egy hétig, infúzió, egy csomó gyógyszer

szept. 1. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!