Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hova forduljak véres széklet...

Hova forduljak véres széklet esetén?

Figyelt kérdés

6 éves kisfiamnál véres szekletet észleltem.

Szorulása volt, így lehet akár végbélrepedés is.

Más tünete nincs.

Hétvégén indulunk nyaralni a Balatonra.

Így el merjek indulni?

Magánúton hova kell fordulni ilyenkor, milyen orvoshoz?

Azonnal menjünk valahova vagy ne essek pánikba, ha 1-2 hétre kapunk..?


júl. 11. 11:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Első körben én a gyerekorvoshoz fordulnék.
júl. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom megrepedt egy hajszálér az erőlködéstől. Ha egyszeri alkalom, akkor én ezen nem esnék pánikba. Nyugodtan menjetek el a Balatonra. Én egy alkalom miatt semmilyen kivizsgálásra sem rohangálnék a gyerekkel. Főleg, hogy nincs is semmi baja.
júl. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha kemény volt a széklet, simán lehet, hogy megsértette egy picit a végbelet. Ha nem ismétlődik, nem kell vele sehova rohanni. Előfordul.
júl. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%
Nyaralásig mindenképp elvinném a gyerekorvoshoz.
júl. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én sem pánikolnék, ha egyszeri eset (nekem rendszeresen volt egy időszakban tiniként, de csak az erőlködés miatt). A Balaton az ország egyik pontjáról sem a világ vége, ráadásul ha gond lenne, ott is van ügyelet, akár magánorvos, stb., de legrosszabb esetben haza indultok.

Próbálj széklet lazító kajákat adni neki mától, ha nem jelentkezik többször és nem szurok fekete a kakija, akkor nem lesz gond.

júl. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
23%

Sudocremet kenjél a popó lukára!

De h van otthon reparon az még jobb!!

Figyelgesd a székletét

Mellesleg h élénk piros igen ahogy előttem irta vki akkor csak hajszál ér repedt meg nem lesz gond!

júl. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ehhez nem kell magánorvos. Ha friss élenkpiros vér attól nem kell megijedni, meg kell figyelni, hogy egyszeri alkalom vagy ismétlődik. Ha ismétlődik akkor kell a gyerekorvos, ő tud tovább utalni. Gyerekeknél nem tudom hogy van, de felnőttet ezzel proktológuahoz küldenek, de a vizsgálat még felnőttként is megviseli az embert, ha nem muszáj gyereknek ezt nem erőltetném. (Egy ágy végére kell hajolni pucér seggel és valami búgó gépet nyomnak az ember seggébe, amivel látják, hogy mi a helyzet). Aztán szerintem 99%-ban kiderül, hogy aranyér és felírják az aranyér kenőcsöt.
júl. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!