Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Bárányhimlő mikor szokott...

Bárányhimlő mikor szokott elojonni a gyerekeken, minek a hatására? Másfél éves kislányom felkarjan 2 napja van pár pötty, olyan, mint a csípés, csak olyan kis csomósak ezek a görcsök,es aprók. Ma az egyik ki is fakadt,átlátszó lé folyik belőle.

Figyelt kérdés
júl. 1. 10:12
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Karonkent kb 5 darab van.
júl. 1. 10:12
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincs korhoz kötve, ha elkapja bármikor. Ha valóban bárányhimlő, akkor arra figyelj, hogy ne vakarja szét, meg ne vidd közösségbe, mert igen fertőző.
júl. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Napok óta ez a pár pötty van rajta. Ilyen kevés pottyel is létezhet,hogy himlő?
júl. 1. 10:20
 4/13 anonim ***** válasza:
62%

Nagyobb lányom idejében még nem volt kötelező az oltás.

Röhögve ment át rajta. Az egész testén volt kb 15-20 pötty és az arcán 2-3. Nem is kellett kenni semmivel mert nem viszketett neki

júl. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Létezik, de ha bizonytalan vagy, holnap vidd orvoshoz, aki megmondja.
júl. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Minek a hatasara? Annak hatasara, hogy elkapta. De amugy kellett kapjon oltast 1 evesen ra, kotelezo mar. Szoval meg ha az is, elmeletileg pontosan igy menne at rajta, par potty es csokolom.


De amugy ha orvosnak kuldenel egy kepet, megmondana szerintem.

júl. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem mostanában kapott oltást ellene? 1 és másfél évesen adják ha jól emlékszem.
júl. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom még nem kapott oltást, 4 kiütéssel vészelte át a bárányhimlőt.
júl. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Másfél évesen már túlvan a bárányhimlő elleni védőoltáson.

A 16 hónapos fiam mellkasa is pöttyös pár napja, szerintem ez csak melegkiütés. Az apja is tele van ilyenekkel egész nyáron.

Nem mutattam meg orvosnak.

júl. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ez a melegkiutestol nagyobb hólyag. Érdemes vinni orvoshoz, hogy bekeruljon a rendszerbe,ha himlos, hogy már volt az?
júl. 1. 12:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!