A bölcsiből hazahozott betegsegek esetén általában kap antibiotikumot a gyereketek?
Sziasztok. Habár mi külföldön elünk, ettől függetlenül erdekelne hogy nalatok otthon egy gyerekorvos baktériumfertőzés esetén ír-e minden esetben antibiotikumot?
Mi Ausztriában elünk, és itt a lehető legtovabb húzzák az antibiotikum felírását.
2-an kezdtük a bölcsit, másfél éves a fiam. Az első hét végére (péntek) beteg lett, lazas, folyt az orra, mivel este már nem volt házidoki, igy korházba vittük, ahol azt mondták h nincs gond, ez egy virus, és mivel ősz van ez termeszetes, főleg hogy közössegbe került, a doki elintezte annyival hogy ha nem lesz lazas es csak az orra folyik vagy jobban van, mehet hétfőtől újra és nem indokolt a háziorvos felkeresése sem. Gondoltam ok. Jobban is lett, kicsit folyt az orra, a bölcsiben szóltam is hogy mivan, de nem csináltak ügyet, azt mondták ha nem lázas vagy köhög csúnyán akkor jöhet, különben ennyi erővel mindenki otthon maradhatna es üres lenne a bölcsi- így vittem hétfőn, de megint csütörtökre rosszullett, zöldes sárga takony kezdett folyni az orrán, nem kapott levegőt, hurutos lett a torka, de köhögni még nem tudott, és este háromszor hányt is, lazas volt. Megint kórhaz lett ahol megint csak le**rták, ez majd atmegy(mondták)...
Igy penteken en nem vittem bölcsibe, aznap este is hányt, almabol sirva kelt este 12-kor és okadni kezdett.hetvegén most is szarul volt, ma késő du. megyünk vissza mostmár a házi orvoshoz, és napközbe talán jobban fest, de ejjelente lazas, köhög orrot kell szivni, es nem eszik semmit, de hanyni már nem hány.
Én nem tudom jól gondolom-e de ebben az esetben sztem indokolt lenne az antibiotikum, hiaba káros, tudom, de hetekig nem hagyhatjak betegen, ez gáz.
Így hogy a fenebe fog beszokni a bölcsibe?? És a masik kerdes: meddig tart ez a betegeskedés hogy meg se tud gyogyulni de megy at a masikba?
Megegy kerdés:
Nektek hogyan toleralta pl a munkaltató ezt a hianyzast?
Ha vírus, akkor arra nem kell antibiotikum. Mi is Ausztriában élünk. Amikor kórházba kellett vinni a gyerekeket, mindig csináltak gyors vértesztet, hogy bakteriális fertőzésük van-e.
Másfél évesen még nagyon kicsi, idő kell neki, hogy megerősödjön a szervezete.
Az enyémek ritkán betegesek, munkáltató pedig mit tehetne? Van 5-5 hét szabi, 1-1 hét pflegeurlaub, elmegy minden ebből. Férjnek sok a túlórája, azt is le tudja csúsztatni, ezt ahol én dolgozom nem engedik.
2-es. Tudom, hogy csinalnak vertesztet, de most nem csinaltak, es ez nagyon zavar, mintha les**tak volna, igy nem tudni hogy bakterium-e vagy vírus, ha nem ismert az Entzündungswert, könnyen mondhatja a doki hogy vírus, hagyjjk a fenébe. Korabban mindig akarmi baja volt, mindig megszúrtak az ujjat, vagy annó a talpát, megnezni a ver értéket.
Én még kapok Kinderbetreuungsgeldet, és Karenzon vagyok, csak ha vissza kell menjek melózni, nyomaszto lesz ez így, meg stresszes.
A hányást is vírus okozza, adsz neki antibiotikumot és hasmenése is lesz. Ha Karenzen vagy, akkor ne aggódj előre, addigra majd jobban megerősödik mire visszamész dolgozni.
Tagesmutter/vater segítségét is kérheted a későbbiekben, meg az Arbeitslosengeld sem kevés, ha esetleg a sok hiányzás miatt nem lenne munkád.
Nem írnak itt sem. Most le leszek pontozva, de velem eljátszotta ugyanezt a háziorvos. 10 napig játszottuk az este hurut miatt hányó, bugyborékoló gyerek mókát. Meguntam, fogtam a kis pecsétemet és vettem két üveg aksolint, beadtam. A "vírusos" gyerek 24 óra alatt feltisztult.
Értem, hogy ma az a menő hogy gyogyuljon a gyerek antibiotikum nélkül, sőt otthon kezdik pedzegetni, hogy amelyik háziorvos túl sok abt ír, azt törjék kerekbe és orvosszakmailag egyetértek, két nap köhécselésért nem is kell szélesspektrumú antibiotikum. De ha egy gyerek 39 fokos lázzal indít, három vagy négy nap alatt nem kezd el javulni, visszatérő láza van, akkor baromira oda lehetne adni egy szűkebb spektrumut. Persze várhatunk még két hetet, mire legyőzi, hátha addig kellő mennyiségű szövődményt mint arcüreggyulladás, középfülgyulladás és társai is begyűjt mellé.
Felhetunk a rezisztenciától, de egy intenzív osztályon két hét alatt különb bacikat tenyésztek bármikor egy kemoterápiával kezelt immunszupprimaltban, mint ha adekvátan kezelve van egy célzott abval egy beteg gyerek.
8 eves , meg sosem szedett gyogyszert (szinten Nyugat Europa).
Bakterialis fertozes is meggyogyul a legtobb esetben magatol.
Kedves privátban író gyógyszerész!
Hatáskezdete az amoxicillin/klavulánsavnak 1-2 óra alatt, amire te gondolsz az a tünetek csökkentése, pedig simán van 24 óra alatt egy jó vérátáramlású szervrendszerben, de antibiotikum érzékenység esetén MAXIMUM 72 óra a döntési pont klinikai szempontból. Ha addig nincs semmi javulás, akkor minimum részleges rezisztenciának fel kell merülnie.
Nem igaz, hogy "nincs hatékonyság 24 óra alatt", akkor nem maradnának jellemzően fél terápiára való antibiotikumok, mert 3-4 nap után szokták ténylegesen megunni a szülők az antibiotikumoztatást, hiszen addigra már tünetmentesek szinte teljesen. Különösen egy jó vérátáramlású szervrendszerben mint a légutak.
Voltunk orvosnál. És mivel ket hete elhúzódó, rosszabbodó dologról van szó, antibiotikumot kaptunk egy 4 napos gyógyszert.
Az háziorvos ki volt akadva, hogy a kórház miért nem csinalt vértesztet, és szartak le minket. A gyerek sikeresen lehányt a doki szeme láttára. 🤮
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!