Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Kéz-láb-száj vírus meddig fertoz?

Kéz-láb-száj vírus meddig fertoz?

Figyelt kérdés
Rokon elkapta egy kisgyerektol múlt héten. A családon nem jött ki. 1 hét múlva hivatalosak vagyunk hozzájuk, de bevallom nem vagyok benne biztos, hogy mennék az 1 éves lanyunkkal biztos ami biztos. Vagy túl aggódom?

2022. nov. 13. 11:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom meddig fertőz de a gyerekek 2 hónapja estek át rajta akkor volt a pici 13hónapos.


Bőrgyógyász írt gyógyszert meg ecsetelőt. 2-3nap alatt eltűnt.

2022. nov. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem aggódod túl. Ameddig van rajta pötty, fertőz. Széklettel 4-8 hétig ürül a vírus.

Lányom 1,5 hete kapta el és még van rajta jó pár pötty, még egy hétig nem megy vissza bölcsibe.

Rajtam 4 napja jöttek ki a tünetek, sokkal durvábban,szinte nem bírok nyelni és olyan az összes ujjam, mintha hólyagosra égett volna, az egész testem tele van halvány kiütésekkel.

2022. nov. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Most hogy végre nem vagyok lázas, így is csak fájdalomcsillapító segítségével tudok aludni. Utolsó voltam.
2022. nov. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
1 vagyok. A vírus miatt esnek le a gyerekeim körmei most. Kb 1 hónapja vettem észre hogy válik le és nő alatta az új. Más anyuka is mondta hogy nemrég voltak és ott 8s potyog le a körmük.
2022. nov. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon durva, jobbulást kívánok mindenkinek.

Közben benéztem és csak most vasárnap mennénk hozzájuk, úgy tudom most hamlik a bőre az illetőnek, viszont már dolgozik. Ettől függetlenül mi valószínűleg nem megyunk.

Köszönöm a valaszaitokat

2022. nov. 19. 14:07
 6/6 anonim válasza:
Két hétig fertőz. Addig tovább tudja adni akár már tünetmentesen is ha van benne.
2022. nov. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!