Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném Angliában élünk, ahol enem tudom becipelni a gyereket minden tüsszentésre az orvoshoz.


3 napja beteg a 2,5 éves fiam.

Eleinte magasabb hőemelkedése volt, lázat egyszer érte el. Most az elmúlt két napban enyhe hőemelkedése van 37,2-37-5 de folyamatosan.


Emellett rossz a kedve, nyűgös, nem tud rendesen aludni, nem igazán eszik max kekszeket kér, inni iszik rendesen. Mikor megkérdeztem hol fáj, mondta hogy a hogy a hasa. Nem ment a hasa, nem hányt, nem fetrengett a fájdalomtól, szóval nem hinném, hogy komoly.


Biztos, hogy virális, mert a kis barátjának is ugyanez volt pár nappal előtte szóval egy 3 napos lappangást is rászámolnék.


A fenti leírás alapján szerintetek mi lehet?

A doki fixen aztmondaná valamiféle tummy bug, de ezzel nem járok előrébb.


Annyi a bajom, hogy szinte soha nincs se hőemelkedése se láza, és kicsit aggódok hogy már 3 napja stabilan 37 felett van. Normál hője 36.4 szokott lenni, digitális mérővel mérjük.

A fogai mind kint vannak. Na meg a hasát fájlalta.


Ötlet?


2022. okt. 14. 09:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Probiotikumot adnèk pl Biogaia, egy enyhe dièta is jól jöhet, sòs krumpli, ropi, rizs, semmi, kekszek, semmi tejtermèk. Ha más tünete nincs, ki kell várni mi fog törtènni, valszeg csak benyelt valami vìrust, s küzd már vele a szervezete.
2022. okt. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Gpndolom, mostanra rendbejött a gyerkőc, ugyhogy megkérdrzem, ami foglalkoztat: ha annyira rendben van az eü külföldön, ás annira pocsék Mo-on, akkor hogy értékeljem magát a kérdést: "Angliában élünk, ahol enem tudom becipelni a gyereket minden tüsszentésre az orvoshoz.", meg egyes válaszokat pl. "kérdezd meg a magyarországi háziorvosodat"? Tányleg csak én látok némi ellentmondást abban, hogy szidjuk a magyar eü ellátást, aztán mégis inkább itt fordulunk orvoshoz, mert külföldön nehezebben elérhető és nem is adnak olyan értékelhető tanácsokat?
2022. okt. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

12

A magyar orvosokhoz se jutsz be covid óta normálisan.Angliaban meg annak nehéz aki rosszul vagy nehezen beszéli, érti az angolt.Bármikor be lehet menni ott is ügyeletre, csak max órákat kell várni,de ez itthon is így van.

És ahogy feljebb már írtam a sima gyógyszertári gyógyszerész is jól felismeri kinek mire van szüksége és kinek kell orvos.

2022. okt. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Ja ügyeletre be lehet menni, de ilyennel nem cipelem be, sokkal veszélyesebb csip csupp dolgokkal órákig kórházban várakozni.


A kórházi ellátással az égegyadta világon semmi gond nincs, egyedül a háziorvosi ellátással.


Az angolommal sincs baj, köszönöm szépen.


A háziorvost lefogom amúgy váltani mert mióta a covid elkezdődött azóta mindent telefonon akarnak intézni, és még csak nem is az orvos a baj, hanem a recepciós akinek hatalmában áll azt mindani, hogy ma már nincs több időpont, hívjam őket holnap, vagy ha sürgős, az 111-et ami egyfajta segédvonal, de nem a mentők.


Borzasztóan kihasználják újfent azt hogy a covid miatt bejött a telefonos távorvoslás... mindegy, egy ajtóval arrébb elvileg nem kell átverekedd magad a recepcióson... legalábbis nincs ekkora hatalma, hogy élből rávágja hogy bocsi nincs ma már idő erre.


Kórházban engem már műtöttek, vajúdtam is a gyerek a NICUn volt, és egy szavam se volt arra hogy hogy látnak el, sőt még az étel is ehető volt, nem kellett behozni nekem mint valami lelencnek.


Ha speckó ellátás kell, arra viszont viszonylag sokat kell várni, pl 4 hónapos a várakozás az audiológiára.

Anyukám kórházban dolgozott Magyarországon, én is jelenleg egyébként a kórházban dolgozok, a baj a GP practice-okkal van. De nagy baj.

2022. okt. 29. 16:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!