Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mennyire durva betegség a...

Mennyire durva betegség a kéz-láb-száj fertőzés?

Figyelt kérdés

Kisfiam másfél éves és úgy néz ki elkapta. Holnap viszem orvoshoz, de kíváncsi lennék tapasztalatokra olyanoktól, akiknek a gyereke átesett rajta.

Vasárnap kezdődött, reggel lázasan kelt, de azt kordában tudtuk tartani hálisten. Estére a feneke már nagyon piros lett de a fogzásra meg a kúpra fogtam. Hétfőn már pöttyös is volt a feneke könyéke, láz már nem volt de nagyon sírt ha ráharapott valamire (akkor még ezt hittem). Ma tiszta pötty ahol a pelus takarja, a szája körül is van néhány, és este fürdetésnél látam hogy már a kéz és lábfején is vannak halvány pöttyök. Biztos vagyok benne, hogy ez a baja szegényemnek, minden stimmel ahogy olvasgattam. Nálatok milyen lefolyású volt, és meddog tartott? Mennyire gyakori, hogy leesik a körme ?



2022. szept. 13. 21:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Lett pár pötty rajta, aztán rajtam is, ennyi
2022. szept. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát mi most szenvedünk, nem bír nyelni. Felkelt sírva, és minden nyeléskor kapálózik és nagyon sír, szenved. 1-1 percre elalszik, aztán kezdődik elölről. Szörnyű nézni, szirupot esélytelen adnom neki, készítettem flamborint kis teába ilyen gyógyszeradagolos cumiba, de még azt is, a cumisüveget is csak fogja és rázza, és sír. Semmi gyerekeknek való torokfertőtlenítő nincs itthon, szörnyű nézni ahogy szenved :(
2022. szept. 13. 22:40
 3/6 anonim ***** válasza:
20 hónapos kislányom is nemrég esett át rajta, most ez a vírus tombol mindenhol, őt meg sem nézte a gyerekorvos, csak telefonon beszéltünk, azt mondta nem nagyon lehet mit tenni, meg kell várni, amíg elmulik. Amikor elojottek a pöttyök az az 1-2 nap volt nehezebb, bar neki nem volt sok, akkor biztos fajt neki, és utána már észre sem vette, de kellett majdnem 3 het mire teljesen lehamlott a bőre. A szájában levokre nekünk a dologelt javasolta, hogy az hűti valamennyire. Holnap már biztos jobban lesz, kitartás!
2022. szept. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Nyáron esett át rajta a 2 éves lányom. Csak kitartást kívánok, mert a hólyagos torok miatt 4 napig nem evett szilárdat, a végén inni is alig akart szegény. Doki megnyugtatott, hogy nem kell erőltetni az evést, de igyon sokat, még akkor is, ha kellemetlen. Cataflamot kapott végig, és Aloe Firsttel fújkáltuk néha a torkát, az neki talán kicsit jól esett.
2022. szept. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A nagyobb lányom szinte tünet nélkül átesett rajta de mondta a doki hogyha roszabbodik akkor adjak neki fagyit.

Akár ha gyümölcsöt leturmixolsz és pálcikával lefagyasztod is jó megoldás, legalább vitamin is van benne

2022. szept. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Mi patikai ecsetelőt kaptunk a szájaban lévő hólyagokra, és mentolos hintőport a bőrére. A pöttyök már csak fürdéskor látszódnak, gondolom a meleg víz miatt. Ma végre evett már rendes kaját is reggelire, napok óta csak krémtúrót volt hajlandó.

Még annyi kérdésem lenne, hátha tudtok segíteni, meddig fertőző? Doktornéninket elfelejtettem megkérdezni idegességemben és olyan nehéz elérni telefonon

2022. szept. 16. 08:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!