Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Miért segít a laktózmentessèg...

Miért segít a laktózmentessèg hasmenés esetén?

Figyelt kérdés

Kisfiam 21 hónapos, ezalatt másodszorra küzdött hasmenèssel már. Az első 3 hétig húzódott, hasfogo gyógyszerek semmit értek,ekkor az orvosunk javasolta,hogy laktózmentesen etessem 2-3 hétig. Ez be is vált már másnapra rendes széklete volt.

Most pedig kedd óta volt hasmenése és én a hétvégén elkezdtem megint laktózmentesen etetni ( most nem az orvos tanácsolta hiszen nincs hétvégén)

És megint egyből rendbe jött tegnapra a széklete. Ma reggel pedig elég kemény, bogyós állagú volt.


Az első eset előtt néhány nappal megújult a junior ital(tejes lötty) amit már azelőtt is kapott ,illetve az apjának is hasmenése volt előtte egy nappal.


A mostani esetben én váltottam junior italt néhány nappal előtte,viszont a bölcsiben már előtte való nap jelentkezett hasmenés valakinél...

Egyébként jó kedvű, eszik-iszik rendesen.


Szóval most így nem tudom hogy ezek a junior italok csinálják, vagy csak tényleg mástól elkapja és csak véletlen egybeesés hogy pont akkor változik a tejital amit kap...


Amit még tudni érdemes róla hogy amúgy nincs baja a hagyományos tejtermékektől,tehát alap helyzetben nem kap laktózmentes termékeket és nem fáj a hasa, nincs tőlük hasmenése.


Természetesen hívom ma az orvost a tapasztalataimról, de addig is érdekelne hogy mások is voltak-e így? És végül mi derült ki? Laktózèrzèkenysèg vagy más? Vagy csak annyi lenne hogy neki megfogja a hasát a laktózmentes tej?


2022. máj. 16. 08:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem az, hogy megfogja a hasát, hanem ha nagy baj van a bélrendszerben, akkor a laktáz enzim nem képes normálisan működni. Ha meggyógyul, akkor a laktáztermelés, vagy ami elromlik ilyenkor, szintén helyreáll. Lehet, hogy épp érzékenyebb erre a fiad. De én csak logikusan próbálok következtetni, azért az orvos véleményét vedd figyelembe.
2022. máj. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtteknek sem ajánlják a tej fogyasztását hasmenés esetén. Bármitől is lett a hasmenés. Hogy érzékeny-e a laktózra azt egy teszt tudja kideríteni.
2022. máj. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!