Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Rota oltas utan fertoz a pici?

Rota oltas utan fertoz a pici?

Figyelt kérdés

Fiam holnap kapja a rota oltast.

Valakitol hallottam mar, hogy a kakival vigyazni kell, mert fertoz.

Ez tényleg igaz? Ha igy van, meddig kell vigyazni?


2022. ápr. 20. 21:04
 1/8 anonim ***** válasza:
98%
Igen. Van olyan baba,aki egész sokáig fertőző. De ezt oltáskor majd elmondja a gyerekorvos.
2022. ápr. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
98%
Az első nem tudom,mit nevet. Azért ez egy elég köztudomású információ.
2022. ápr. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1es, nem baj ha maskepp tudod, de kerleked forrassal igazold. Az arconcsapos fejecskebol nem tudjuk meg miert is nevetsz.


Többiek köszi!

2022. ápr. 20. 21:24
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
#1 magát verte pofán hogy eddig nem tudta.
2022. ápr. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen!!
2022. ápr. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Nekünk a gyerekorvos nem mondott erről semmit. Viszont kb 4-5 nappal az oltás után férjem is meg én is olyan brutális hányás hasmenést kaptunk, amit el se bírok mondani. Lázunk is volt, fel se bírtunk kelni, egy napra még segítséget is kellett hívni mert a gyereket se tudtuk ellátni. Aggódtunk, hogy a gyereknek nehogy baja legyen, egyébként meg azon agyaltunk, mit ehettünk meg, ami így kifektetett.

Lehet, hogy ez volt a rota?

Hát, ha a gyereket ettől mentette meg az oltás a későbbiekben, akkor megérte mind az 52 ezer Ft.

Én olyan beteg voltam, hogy az éjszaka közepén, ha nincs a gyerek, akkor biztos kihívom a mentőket.

2022. ápr. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Na megkerdeztem, azt mondtak nem kell figyelni semmire. Hat en ezt nem ertem. Mindegy en inkabb fertotlenitek akkor. Köszönöm a válaszokat!
2022. ápr. 21. 08:39
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt írja az oltás leírása:


"Ismert, hogy az oltást követően a vakcina vírus széklettel történő kiválasztódása a csúcsértékét kb. a

7. napon éri el. Virális antigén részecskéket ELISA teszttel a székletminták 50%-ában mutattak ki az

első adag után, míg a székletek 4%-ában a második adag után. Amikor ezeket székleteket élő

vírustörzsek jelenléte szempontjából vizsgálták, csak 17%-uk volt pozitív.

Megfigyelték ennek a kiürült vakcina vírusnak oltottakkal érintkező szeronegatív egyénekre történő

átvitelét, anélkül, hogy az bármilyen klinikai tünetet okozott volna.

A Rotarix-ot óvatosan kell adni olyan egyéneknek, akik közeli kapcsolatban állnak immunhiányos

személyekkel, mint pl. rosszindulatú betegségben szenvedő vagy egyéb okból immunhiányos vagy

immunszuppresszív terápiában részesülő egyénekkel.

A nemrég oltottakkal érintkezők figyeljenek a személyes higéniára (pl. mossanak kezet a csecsemő

pelenkáinak cseréje után)."

2022. ápr. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!