Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Aki terhesen lett koronavíruso...

Aki terhesen lett koronavírusos, elmondaná, hogy milyen kezelést kapott? Úgy értem kapott e extra vitaminokat stb? Olyat is olvastam, hogy van aki vérhigítót szúrt napokig. Mitől függ ez?

Figyelt kérdés

A ti esetekben hogyan volt?


Ha számít a kérdés szempontból először vagyok feltehetően covidos (3 Pfizer oltásom van). Feltehetőleget írok, mert bár az én tesztem negatív, a férjemé már pozitív lett, de én is produkálok tüneteket a semmiből, mint fejfájás, rossz közérzetet, reggel kis torokfájás, neki is csak így kezdődött, először neki is negatívak voltak a tesztek. Szóval várunk... De mi van, ha pozitív lesz? Hívjam az orvost, csak hogy jelezzem neki? Kell egyáltalán szólni? 27 hetes vagyok jelenleg.


2022. ápr. 12. 14:30
 1/9 anonim ***** válasza:
62%

Nekem fordítva volt, január végén, 25 hetesen lett pozitív a covid tesztem, előtte este volt 37.7-es hőemelkedésem, de semmi más. Párom féloldali tüdőgyulladással volt itthon. Nekem nincs egy oltásom sem. Paracetamolt kaptam arra az esetre, ha lázam vagy más tünetem jelentkezett volna. Meg mondta a doki, hogy szedjek emelt adag C- és D-vitamint. De ennyi, semmi vérhígító vagy "extra" vitamin.

Pihenj sokat, szedd a vitaminokat, a torkodra a Herbal Swiss italport ajánlom, azt lehet terheseknek is. Oltásaid is vannak, így szerintem minden rendben lesz. Próbálj meg ne stresszelni ezen.

2022. ápr. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

#1 Köszönöm szépen!

Szedek multivitamint, de akkor veszek C és D vitamint még. Már akartam is tegnap (akkor lett pozitív a férjemnek), de az orvos azt mondta, hogy várjam meg a vérvizsgálat eredményét (D vitamint is néznek most), és ha alacsony, akkor szedjem csak (legutóbb az volt). Jaj, pedig csak D vitamin, nem értem miért nem lehet...


Én nem Magyarországon élek, úgyhogy emiatt is parázom, mert sokat olvastam erről, hogy vérhigítót kapnak ilyen esetben a kismamák. De minden országban más a protokoll, szerintem itt nem adnak. Viszont örülök, hogy te az ellenpélda vagy, nem kellett nektek, nem mintha én akarnám a hígítót, de érted, csak félek kicsit.


Bízom benne, hogy minden rendben lesz. 😊

2022. ápr. 12. 14:48
 3/9 anonim ***** válasza:
Februárban voltam covidos, ami nálam fejfájással, lázzal és ízületi fájdalommal járt. Semmi extra gyógyszert nem kaptam, csak a vitaminokat meg paracetamolt.
2022. ápr. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
#3 Köszönöm, hogy leírtad. 😊👍
2022. ápr. 12. 16:44
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Holnap lesz egy éve, hogy pozitív lett a covid tesztem... Akkor voltam 7 hetes terhes, oltásom még nem volt, mert akkor még épp nem lehetett kismamákat oltani, korábban pedig nem kerültem sorra. Semmit nem kaptam, annyit mondott a doki, hogy c és d vitamint szedjek. Vérhígítót sem kellett szúrnom.

Szerencsére mindketten megúsztuk, a lányom hamarosan 5 hónapos.

2022. ápr. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Januárban voltam Covidos, 2 Pfizer oltásom van, semmi extra kezelést nem kaptam. Se vérhigító, se extra vitamin, semmi.
2022. ápr. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat !
2022. ápr. 13. 15:39
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! 20 hetesen most vagyok először covidos, 3 pfizer után. Megerősítem a fentieket, csak vitaminok, tea. Hát, én is izgulok :( 5. napom, kezdek javulni, láz nem volt csak torokfájás, fejfájás, köhögés, orrdugulás.
2022. ápr. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#8 Köszönöm szépen neked is. Mihamarabbi jobbulást kívánok nektek! 🤗


Nekem hétfőn volt enyhe fejfájásom, illetve kedden. Utóbbi napon kis torokfájással megfűszerezve. Tegnap már mindent csináltam, takarítás, mosás, ugye jön a Húsvét, úgy voltam vele, hogy jobban vagyok, nem fájt a fejem, a torokfájás is csak reggel jelentkezett picit. Viszont tudom, hallottam olyanoktól, akik átestek a Covidon, hogy van, hogy jobban van az ember, aztán megint rosszabbul. Eddig nem panaszkodhatok, életem legrövidebb, leggyengébb náthája ez. 😅 De tény és való, hogy aggódtam én is, még mindig bennem van egy kis félelem, de remélem nem lesz semmi gond.

2022. ápr. 14. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!