Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 3 hónapon belül 4 hörgőgyullad...

3 hónapon belül 4 hörgőgyulladás. Mik a kilátások?

Figyelt kérdés
Valakinek tapasztalata aki ebben a cipőben jár? Kislányomnak (2 éves) tavaly decemberben lett először hörgőgyulladása, és azóta még 3x. Április 25-re kaptunk időpontot pulmonológiára. A hörgőgyulladásra Ventolint kap, meg köptetőt adok neki, illetve szívom az orrát egész nap. Ez lesz mostmár mindig? Mindig hörgőgyulladása lesz, mikor beteg lesz? Vagy ki lehet ezt nőni? Károsodik ilyenkor a kis tüdeje? Illetve mit tudnék még tenni, hogy hamarabb gyógyuljon? Doktornő azt mondta, hogy antibiotikumot csak akkor kapjon, ha 3 napig láza van. Nem nagyon jellemző nála a láz, bár most 2 este is az volt, de elvileg az a torka miatt volt. Írjatok kérlek, ha tudtok valami okosat, nagyon el vagyok keseredve :(
2022. márc. 16. 14:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy a lakásban van valahol egy penészes rész, dohányzik valaki benn, vagy valami más, ami kiváltja nála a problémát.

Az okot kellene megkeresni, addig ugyanis hiába gyógyszerezik, mindig vissza fog jönni.

2022. márc. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én is az allergiát akartam írni. Amikor allergiás lettem évekig a parlagfű-időszakban tüdőgyulladásom volt, négy év után, apám erőszakos fellépése után lett egy allergia vizsgálat, utána kaptam rá gyógyszert, stb.
2022. márc. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 NTBS ***** válasza:
100%
Allergia. Lehet, hogy majd kinövi, de erre nincs garancia.
2022. márc. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Tej (vsgy egyéb étel) allergia is tud okozni
2022. márc. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Jár bölcsibe? Ha igen, mióta?
2022. márc. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Igen, jár. Január 3-a óta.

Egyébként volt a szobájában egy léc az erkélyajtónál, ami penészes volt, mert raktunk oda rongyot, hogy ne jöjjön be a hideg. Viszont az már le lett sikálva, de még mindig foltos volt. E-cigizünk, azt is csak akkor ha nincs a közelünkben a gyerek.

2022. márc. 16. 21:23
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Penészt nem tudod úgy "lesikálni' h biztonsagos legyen


De egy gyermek esetében előfordul egy betegesebb tél.

Várjatok meg mit mond a pulmonológus.

Addig is c d vitamin

2022. márc. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hőhidas az erkélyajtó, ott mindig lesz penész - hacsak a hőhidat meg nem oldjátok. A penésztől pedig csodás allergia, rossz esetben asztma alakul ki.

Nincs olyan helyiség, ahol nincs ilyen probléma? Aludjon ott a gyerek egy hétig, nézzétek meg, van-e változás.

2022. márc. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Azért is lett penészes, mert bepárásodott, ahol a rongy volt. Elvettük már onnan rég, így nem párás, nem is penészesedett, de este biztos ami tuti, elvettük onnan azt a lécet. Így most elvileg nincs semmi penészes a szobájában. Remélem segíteni fog.
2022. márc. 17. 07:26
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az elsődleges ok, hogy most kezdett közösségbe járni. Jó eséllyel meg fog erősödni és ritkábban lesz beteg.
2022. márc. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!