Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 20 hónapos a gyerekem, megfázo...

20 hónapos a gyerekem, megfázott. A baby luuf krémtől lehet erősebb a köhögése?

Figyelt kérdés

Erősen folyik az orra és köhög. 2 napja kenem vele, ma is bekentem vele, miután délben elaludt. Azóta köhög, sír álmában.

Tegnap este ugyanez volt. Elaludt, utána kb 1-1,5 órával, peluscsere közben bekentem vele. Attól kezdve többet köhögött és sokszor felsírt.

Lehet, hogy neki nem használ, hanem ingerli a tüdejét a szaga?


2021. nov. 5. 13:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Ugyanaz, mint a köptető, persze, hogy köhögteti. Ne alváshoz kend be, hanem ébrenléthez.
2021. nov. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Direkt megnéztem a leírását és légzéskönnyítő, úgy írják, hogy naponta 2-3-szor lehet használni, reggel és este.

Szegénynek próbaképp az orra alá nyomtam a tégelyt, és rögtön köhögőrohamot kapott tőle. Délután nem kentem be vele, így is köhög, de sokkal kevesebbet.

Mi használna köhögésre? Itt is jópár kérdésnél pont ezt ajánlották.

2021. nov. 5. 21:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Ilyen piciknél sajnos még nincsen köhögéscsillapítás, nehogy felülfertőzödjön (fül, arcüreg, hörgő, stb.)


Hivatalosan azt hiszem 2 éves kortól lehet lándzsás útifű szirupot adni, én adtam már másfél évesen, de ez a saját felelősség kérdése. Illetve a méz is nyugtathatja a torkát.

2021. nov. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha ezt váltja ki nála a baby luuf, akkor inkább vegyél meggymag vagy cseresznyemag párnát (pl. Müllerben vagy dm-ben is lehet kapni) és ezt melegítsd meg mikro-ban, így kell a mellkasára tenni textil fölé (vagy egyszerűen melegíts sót ahogy anno anyukáink, töltsd zokniba, majd csomagold konyharuhába és ezt tedd rá). A jóleső meleg segít feloldani a váladékot és biztos nem fogja irritálni. Illetve vannak gyógynövényes-sós párnák amik nagyon jók. Továbbá ultrahangos inhalátort javasolnék sóoldattal. 10 ezer ft körül vettük Aldiban és nagyon jó (elég ha csak az arca elé tartod). Vagy csinálsz kamillateát és berakod a szobába hogy gőzölögjön (arra figyelj, hogy a kamillát nem lehet újramelegíteni) mi konvektorra szoktuk tenni hogy tovább gőzöljön. Továbbá napi 1 ampulla Normaflore - ezek a jótékony bacik B és K vitamint termelnek, így segítik az immunrendszert. Én mindig adok a fiamnak megfázáskor is, így ha mégis antibiotikumot írnak fel (ami ritka, kb 3x szedett életében - most 4 és fél éves) - soha nem volt még rossz a pocakja mert már eleve kapta a probiotikumot végig (úgy hívjuk "kicsi víz" és tetszik neki ahogy a szájába nyomkodjuk az ampullából).

Remélem tudtam segíteni. Mielőbbi jobbulást!


3. válaszoló: 20 hónaposnak még nem adunk mézet, azt 2 éves kor alattinak nem lehet, ezért is nem javaslom a propoliszos mézet a kérdezőnek, pedig az a legjobb de még kicsi hozzá. Üdv: egy méhészfeleség.

2021. nov. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!