Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » A gyereknek kéritek az covid...

A gyereknek kéritek az covid oltást?

Figyelt kérdés
Megéri beoltatni 13 éves a gyerekem kérjem neki az oltást?
2021. aug. 7. 13:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
27%
Mi beoltattuk a 12 éves fiúnkat.
2021. aug. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
33%
jaj itt jártak az oltásellenes lepontozók. gratulálok.
2021. aug. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
81%

Megkérdezhetem ki mikor regisztrált és mennyit várt az oltásra? esetleg, hogy területileg merre él?

Nálunk amúgy is javasolt egyéb betegség miatt az oltás (nem kontraindikált, pont, hogy orvosilag javasolt felvenni minél előbb).

13 múl a fiam, amint lehetett ezt a korosztályt is regisztrálni, egyből megetettem, saccperkábé pár órán belül, de azóta sem értersített senki, pedig az már nem ma volt, bár nem emlékszem pontosan mikor is, tán június eleje?

Fejér megyeiek vagyunk, konkrétan Dunaújváros és örültem volna, ha az iskolakezdésig kialakul némi védettség is, de már alig 3 hét addig.

Március óta nem jár, nálnuk valószínűleg lehet továbbra is kérvényezni a digitális oktataást, de jó lenne ha tudna menni oltva már.

A háziorvos is csak annyit tudott mondani, hogy ebben nem tud segíteni, várjam a telefont és jónapot.

A regisztrációt is ellenrőriztem többször is, a nyilvántartás szerint feldolgozták azt is rendben. Más is járt így? dühít azért a dolog, mert megy a kampány ezerrel, közben meg aki jelentkezik, sem értesítik, holott neki ténylegesenn indokolt az állapota miatt a vakcina. Mi többiek a családban már rég duplán oltva vagyunk, az valahogy gördülékenyebben ment, a kisebb gyerkére véárunk csak már hosszú hetek óta.

2021. aug. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg időpontot foglalni. Én is vártam a visszajelzést, de nem jött. Meg próbáltam az időpontot, és sikerült foglalni.
2021. aug. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
38%

A te döntésed. Mi nem oltatjuk a fiunkat. Voltunk covidosok, egyáltalán nem mondhatnám, hogy bármelyikünket megviselt volna, telente sokkal betegebbek vagyunk más kórokozóktól. A fiatal fiúknál elég jó számban okoz szívizomgyulladást. Mivel oltás előtt nem vizsgálnak ki senkit és ha ne adj isten van valamilyen rejtett szívproblémája, vagy bármi más és baja lesz az oltástól, akkor mi lesz? És ha netán valami tragédia történik az oltás miatt? Nem ér annyit az egész. Magunkat sem tervezzük oltani, amíg nem köteleznek rá. És mielőtt bárki oltásellenes h..lyének nézne, nem vagyok az. Támogatok minden olyan oltást, amiben évek tapasztalata áll rendelkezésre. Ebben még nem. Nekem is van 6 betegségem, egyik sem okoz immungyengeséget, így a covidot is legyőzte a szervezetem, de ki tudja, hogy hogyan reagálna a szervezetem az oltásra? Én nem kockáztatok. Majd ha évek múlva egyértelműen azt mondják, hogy biztonságos, akkor oké. De most ezt senki nem tudja egyértelműen kijelenteni.

Természetesen megértek mindenkit, akinek viszont nem elég erős az immunrendszere vagy más döntésből beoltatja magát. De szerintem azokat is meg lehet érteni, akik tartanak tőle. Mert lehet azt mondani, hogy xy ember is megkapta és semmi baja nem lett tőle és meg több embert tudok a környezetemből mondani, akik pedig oltást követően haltak meg.

2021. aug. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is úgy volt, hogy beregisztráltam a vakcinainfón, aztán azonnal nem engedett időpontot foglalni, de 1-2 nap után igen. Így kicsit messzebbre mentünk, de szinta azonnal amint lehetett!
2021. aug. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem oltatom a fiamat, 13 éves!
2021. aug. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!