Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mivel lehet növelni a húgysava...

Mivel lehet növelni a húgysavat? Nagyon alacsony.

Figyelt kérdés
2021. júl. 13. 15:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
85%

Ha valamiért alacsony akkor elsősorban valami gátolja a kiválasztodást.

Egyébként mennyi az a túl alacsony?

Az alacsony húgysavszint a LEGTÖBB ESETBEN SEMMIT SEM OKOZ.

Rengeteg minden befolyásolhatja.. A gyógyszertől a helytelen táplálkozásig a túlzott c vitamin fogyasztáson túl, enzim hiány, szervi probléma,alkoholizmus stb stb.

És amennyiben tényleg nincs szervi vagy enzim hiány, normális étkezéssel helyre billen.



Orvos,dietetikus sokkal kompetensebb ebben mint itt bárki a gyk-n.

2021. júl. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
77%
Nekem is tök alacsony mindig a húgysavszintem, szerintem mindig is az volt. Egyik orvosom se látta értelmét foglalkozni vele. Nincs is semmi panaszom, tünetem, szóval én abszolút hiszek nekik.
2021. júl. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Krande ***** válasza:
100%

Vagy azért alacsony, mert a vérből nem jut át a vizeletbe -> ez baj, de semmiképp nem a vér húgysavszint emelése a megoldás, hanem megnézni, hogy mi van a vesével


Vagy azért, mert a vérben alacsony -> lehetséges, hogy a nitrogén-anyagcserédből valami fontos enzim hiányzik, és valamelyik másik nitrogéntartalmú anyag ürül (vagy halmozódik!) helyette -> ezt vérből meg tudják nézni, esetleg csináltathatsz genetikai vizsgálatot hogy örököltél-e hajlamot valami anyagcsereforgalmi rendellenességre (ennek igazából akkor van értelme, ha a szakorvos szerint itt a hiba, a MyHeritage például végez ilyen teszteket, mindennel együtt cirka három hónap)


Vagy lehet, hogy normális mennyiségű húgysavat ürítesz, de híg a pisid, ezért a mért érték alacsony -> ilyenkor az a kérdés, hogy mitől ürül a hagyományosnál több víz a vizelettel -> vérnyomással kapcsolatos témakör.


Összesítésben, én egy vér kémiával mennék tovább.

2021. júl. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 attila_72 válasza:
100%
Ha tudod hogy alacsony, akkor valószínűleg van laborvizsgálat. Azt ugye orvos rendelte, tőle kéne kérdezni. Ha nem vagy vele elégedett, keress másikat, mert hasraütés véleményekből nem fogsz meggyógyulni.
2021. júl. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Évek óta beteg vagyok, persze orvosok, sok más sorstársammal együtt sz@rnak ránk, szó szerint. Több mint 60 tünetem van. Kálciumhaztartással is ban van, gyerek korom óta betegeskedem, krónikus fertőzések, amiket a mai orvosi társadalom nem ismerni, vagy nem akar ismerni. Hétről-hétre romlok. A vizsgálatokat magam csinálom, kutatok, olvasok, keresem a megoldást.
2021. júl. 19. 17:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!