Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 2 és fél éves fiamnak megy a...

2 és fél éves fiamnak megy a hasa, mit tanácsolnátok?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 11. 09:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mitől megy? Evett valamit? Láza nincs? Iszik rendesen?

Amúgy a szokásos házi módszer, és eddig bevált: sós ropi, és kóla. Utóbbi a cukros, ne az édesítő legyen, kikevered a szénsavat, és lassan, kortyonként, szobahőmérsékletűen. Ez akkor is segít, ha később esetleg hányás is jelentkezik.

2021. ápr. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Rizs főtt, krumpli, de ha nem olyan vészes akkor semmi csak kerülje a tejtermékeket meg a gyümiket kivéve banán
2021. ápr. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nincs más baja, szaladozik, jól van. Mamától kapott csokinyuszit, szerintem akkor kezdődött. Kipróbálom amit írtatok, de a cólát nem értem. 2 és fél évesnek?
2021. ápr. 11. 09:53
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem nagyon szoktam diétáztatni, ha csak kicsit megy a hasa. Ha komolyabb akkor vegyél ors port, esetleg mellé probiotikumot, nekünk biogaia ors van, de nagyon drága. Legjobb a hipp almás ors itala, olcsó és nem rossz az íze, visszapótolja a sót.
2021. ápr. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ami bevált:

Húsleves, háztartási keksz, pufi vagy sós csipsz és normaflore.


Alapvetően már bizonyítva van, hogy hasmenés esetén - ha egy tipikus hasmenésről van szó és nem valami komolyabb - nem jó a teljes “ropis” diéta, mert a bélben megbújó bacik nem tudnak mivel távozni a szervezetből. Kell hogy legyen ott “anyag” amivel kiürülnek. Nyilván nem sült csirkét kell enni kolbásszal vagy székelykáposztát, de nem szabad teljesen lecsökkenteni az étel típusokat.

2021. ápr. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Sajnos ma 4x ment a hasa. Vettünk neki háztartási kekszet, babapiskótát, habár az utóbbit nem adok már neki, mert a háztartási biztos jobb. Csináltam főtt krumplit, meg répát, de azt nem akarja megenni. A sós ropit és a kekszet eszi, meg adtam neki kamillateát és vettünk még Biogiát. Ez utóbbi azért kemény 5ezer Ft volt, ami ahhoz képest hogy 3 hónap alatt el kell használni nagyon drága.

2021. ápr. 11. 16:14
 7/7 A kérdező kommentje:
Még a banánt megpróbálom, habár attól tartok egy kicsit, mert mintha régebben meghajtotta volna őt.
2021. ápr. 11. 16:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!