Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Otthoni gyermekmedence vizébe...

Otthoni gyermekmedence vizébe tudok tenni valamilyen fertôtlenítôt, hogy a benne együtt pancsoló gyerekek ne kapjanak el egymástòl valamit?

Figyelt kérdés

#medence #pancsolás #fertôtlenítô
2020. jún. 26. 07:33
 1/10 anonim ***** válasza:
68%

Nekünk 2 méteres van abba nem szoktam rakni mert szinte 2 naponta cseréljük a vizet ki-be szaladgálnak.

A nagyba szoktam rakni persze. De abba nem igazán fürdenek mert lassan melegszik a víz és eléggé kiszárítja a bőrüket a klór.

2020. jún. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%

Egyáltalán minek raknál bele?

Gondolom nem minden arrajáró gyerek mászik bele, hanem a tiédek, meg akiket vendégségbe hívtok.

Beteg gyerek meg gondolom nem megy bele.

Megint egy paramami...

2020. jún. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Neomagnol tablettát.
2020. jún. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Fertőtlenítőt nem azért rakunk a medence vizébe, hogy a gyerekek ne kapjanak el valamit egymástól, hanem azért, hogy ne algásodjon be. A gyerekek nem a víztől fognak egymástól betegséget elkapni.
2020. jún. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Csatlakozom a 4-eshez. Attól, hogy a vizet fertotlenited, a bacikat/vírusokat ugyanúgy egymásra köpik játék közben. Ha a medence kicsi, cseréld a vizet naponta. Ha nagyobb akkor igen, érdemes kezelni valamivel. Uszodatechnika boltban erdeklodj, tudnak szaktanácsot adni.
2020. jún. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%
Neomagnol, mi egyszer akartunk tenni bele, amikor az egyik gyerek belekakált a kicsi gumimedencébe, nem lehetett kapni, úgyhogy nem vettünk, azóta sem vettem.
2020. jún. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%

Nekunk nagy medence amiben mi is furdunk. Folyamatosan megy a homokszuro. Multi klor tabletta van a vizben. Az algasodas miatt

Ketnaponta porszivozom az medence aljat.

Mendencezes elott furdes van es utana is

2020. jún. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%

Érdemben nem tudok hozzászólni, nincs medencénk, de emlékszem mikor gyerek voltam, 11 éves otthon fürödtünk a kis medencénkben. Átjöttek a szomszéd gyerekek, akik ótvarosak voltak. (Viszkető bőrbetegség) Az anyjuk is tisztában volt vele, mégis engedte, hogy belejöjjenek a vízbe. Anyukám nem tudta, hogy fertőző. Úgy elkapam mint a huzat. Csúnya nagyon viszkető sebeim lettek. Néhány nap múlva mentem ottalvós táborba 10 napra, ahol 2 naponta mentünk strandra. Én nem mehettem bele a vízbe.

Nyilván nem lett volna semmi baj, ha egészségesen jöttek volna medencézni.

2020. jún. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Testvèrekrôl van szò. A nagyobbnak uszodaszemölcsei vannnak, amit 2 hònapja kezelünk, de àllítòlag fèl vagy akàr 1 èv is lehet mire kiírtódik. Kòrházban le lehetne szedetni(kaparni), de nem fogadnak mèg beavatkozàsra beteget a bôrgyászaton.

Ecsetelôvel kezeljük, aminek a tájèkoztatòján az van, hogy ha kezelve van lehet vele uszodàba menni.

Most, hogy itt a jòidô melyik gyerek ne szeretne legalàbb a kertben kicsit pancsolni. Termèszetesen ôk is odavannak, nagyon várjàk.

Mit lehet ilyenkor tenni? Emiatt egèsz nyáron ne fürödjenek? Vagy csak az egyik ès a másik szomorùan nèzze? Vagy kockáztassam meg hátha a tesò nem kapja el?

Pròbálok valami megoldàst keresni, hátha van.


Köszönöm a vàlaszokat!

2020. jún. 26. 16:38
 10/10 anonim ***** válasza:
55%
Én megkockáztatnám. Nem olyan nagy dolog az uszodai szemölcs, nagyon sokan mennek vele strandra, uszodába, valószínűleg el se kapja a másik gyerek, de ha mégis nem súlyos betegség.
2020. jún. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!