Bexsero adagolása?!

Figyelt kérdés
Tudom, kérdezzem meg az orvost, meglesz, csak tapasztalatokra vagyok kíváncsi. Akinek a babája három hónaposan kapta meg az első Bexserot, neki csak egy oltás kellett egy éves kor alatt két hónap különbséggel? Ennek nagyon örülnék. Mert azt tudom hogy ha két hónaposan kapta volna, akkor három kellett volna havonta. De ha három hónaposan, akkor tényleg csak kettő kell? :O annyira jó lenne, szegényt össze vissza szurkálják :( persze az ő érdeke, de rossz neki így is

2020. jún. 4. 04:36
 1/8 anonim ***** válasza:

2 oltás az alapinmunitád és kell emlékeztető 6 hóbapra rá minimum.

Ha 2 éves kor után kezdi, akkor az emlékeztető csak folyamatosan fertőzésveszélynel kitett személynek megfontolandó


Betegtàjékoztatóban benne van.


[link]

2020. jún. 4. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt látom, engem tapasztalat érdekelt, hogy hogy csinálják az egyes gyerekorvosok.
2020. jún. 4. 08:17
 3/8 anonim ***** válasza:
En úgy tudom, hogy nalunk így lesz: 3 hó és 5 hó. A 3 hóst megkapta már. És ha jól tudom, egy év felett van meg egy ismétlő. De ebben en se vagyok biztos, uh meg fogom kérdezni a dokit.
2020. jún. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja meg annyi, hogy nem kell sajnálgatni. Lehet én vagyok a szívtelen, de egy pillanatig nem sajnálom. Pár szuri, nem is fog rá emlékezni. Annyira nem fáj és mindig megnyugszik, amint felveszem. Mondom neki mindig ezt azért kapod, hogy ne kelljen 20 másik. Nyilván nem érti 😀 Ha te ideges vagy annál jobban fog ő is parázni.
2020. jún. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Már nem emlékszem pontosan de kb 3 hó, 6 hó és most 2 évesen fog kapni.

De pl barátnőm lányának egy másik gyerekorvos a harmadik valahol 15 hó körül adta be. Szóval számomra se világos..

2020. jún. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az en barátnőm lányának is 15 hósan ismételtek volna, de a vírus miatt 2 éves lesz, mire megkapja. (Mmint nem az, hogy a vírus miatt nem adnak be oltást, hanem a kislány volt korona gyanús, de nem teszteltek, “csak” vírusos tüdőgyulladást állapítottak meg nála). Na mindegy a lényeg, hogy már meggyógyult és 2 évesen fogja megkapni.
2020. jún. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megnyugtató! Nem is a szuri része az annyira rossz, hanem utána bedagadt neki és fájt... de szerencsére nem volt láza és már sokkal jobban van, de még mindig be van dagadva (tegnap kapta)

azért örülök, hogy eggyel kevesebb szurival megússzuk, így hogy vártunk egy hónapot :)

egyébként mi a tapasztalatotok az oltás mellékhatásokkal kapcsolatban?

eddig neki nem nagyon volt, volt egy kis hasmenése, de ennyi. későbbi oltásnál ettől függetlenül lehet, hogy érzékenyebb lesz?

2020. jún. 4. 13:27
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekünk eddig mindig volt pukli oltások után de hamar elmúlt. Szerintem az ismétlőkre nem kene, hogy érzékenyebben reagáljon, mint az elsőre.
2020. jún. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!