Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Jól sejtem, hogy ez csak...

Jól sejtem, hogy ez csak zsíros korpa lehet a fiam fejbőrén?

Figyelt kérdés

3 éves. Hajmosás közben észrevettem, hogy a feje tetején sötétebb a fejbőre, nem olyan fehér mint oldalt. Aztán közelebbről megnéztem és azt láttam hogy felül sárgás-barnás lerakódások vannak a bőr felszínén és ha kaparom, lejön - bár nehezen. Egy nagyobb darabot sikerült ”lefejteni” és kihúzni a hajszálai közül (néhány jött vele...) - csatolom a képet.


[link]


[link]


Sűrűbb hajmosás és alapos törölközős dörzsölés helyre billenti, nem?


2019. dec. 30. 22:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez koszmó. Lehet kapni rá sampont a gyógyszertárban. Kezelés nélkül nem nagyon fog helyrejönni, vagy csak nagyon nehezen, ha egyáltalán sikerül.
2019. dec. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is koszmóra tippelek. Az én fiamnak viszont nem jött be rá a gyógyszertári sampon. Olajjal dörzsöld be, sapka rá. Ez fellazítja, ha tényleg koszmó.
2019. dec. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Hát nem gondoltam volna hogy ennyi idősen jön majd elő... Ez most meglepett. Köszönöm!

Gyanús hogy az..

2019. dec. 30. 22:51
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
2019. dec. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen koszmó lehet. A lányomnak is volt annó kB. 3 évesen. Azt mondta a védőnőnk is amikor megemlítettem neki, h. télen a sapka miatt gyakoribb, nem szellőzik úgy a fejbőr, még izzad, az kedvez a koszmó kialakulásának. Én fürdés előtt jól bekentem olivaolajjal a koszmós területet, megfürdettem a gyereket, h. addig felpuhuljon a fejbőre, majd a végén sűrű fogú fésűvel jól átfésültem minden irányban. Aztán alaposan megmostam a haját. Nálunk ez jött be.
2019. dec. 31. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Babe koszmó elleni sampon jó rá. És kapargasd.
2019. dec. 31. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Elkezdtük használni a Bebét és már a második fürdés után tisztább lett a feje. Viszont külön kellett venni sűrű egysoros fésűt, mert azzal hatékonyabb volt eltávolítani a puhult részeket.

Köszönöm mindenkinek!

2020. jan. 3. 09:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!