Kez, lab szindroma?

Figyelt kérdés

Kisfiam szombaton kapott oltast, aznap este belazasodott, hanyt.

Kozben orfolyas .

Arcan tele van pottyokel de mashol nincs.

Gyermekorvos szerint kez, lab szindroma.

Sok tunet illik ra.

De utanna olvasgatam es ami nem eggyezik az az hogy neki csak az arcan van kiutes de nagyon sok.

Lehetseges hogy neki csak az arcan jott ez ki ?


2019. dec. 17. 21:43
 1/7 A kérdező kommentje:
6 eves
2019. dec. 17. 21:44
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekemnek 2x volt már. Az elsőnél a szájában nem volt, de a kézen és talpán nagyon sok. Utána hetekig hámlott a bőre és hónapokig szenvedtünk azzal, hogy leestek a körmei.

A másodiknál 1-2 pötty volt a kezén és a talpán, viszont a szájában (nyelvén) sok. Alig bírt nyelni, annyira fájt neki. Akkor több gyereknek is a szájában volt.


Ennek a betegségnek több fajtája is van, a tünet is attól függ, hogy melyik törzs fertőz.


Azért is írtam le, mert nem a szája körül volt, hanem a szájában leginkább a nyelvén.

Nem vagyok orvos, de szerintem más lehet.

2019. dec. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Neki is van a nyelven is.

Csak az fura hohy az arca van tele.

Kezen laban semmi.

2019. dec. 17. 22:30
 4/7 A kérdező kommentje:
Szoval a homlokan is es az egesz arca.
2019. dec. 17. 22:32
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A 6 évesemnek most nov. végén volt (nekem rá 1 hétre jött ki pár), neki a térdén voltak csúnyák, ujjain, lábujjain, kézfején, könyökén, szájpadlásán és a nyelve alsó részén, de csak kevés, semmi egyéb tünete nem volt. 2 hétig nem járt oviba aztán ennyi

(nálunk ez kéz-láb-száj fertőzésként ismert)

2019. dec. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom a nyáron kapta el. Mint az egyik válaszolónak, nekünk is az arca, és a szája belső része volt tele. 1 hétig szondán etettük és itattuk, nem aludtunk semmit, mert nem bírt cumizni és csak cumival alszik el.


Rémálom volt az egész betegség.


Szóval, attól még, hogy csak az arcán meg a száján jött ki, ez biztos, hogy kéz-száj-láb vírus. Nem lehet sok mindent vele kezdeni, csak a tüneteket enyhíteni (nekünk semmi nem használt, se a rózsaméz, se az anaftin baby), a szövődmények kialakulását elkerülni(kiszáradás miatt ha kell szondán táplálni) és várni várni, míg magát ól elmúlik.


Az tudni kell, hogy ez egy nagyon fertőző betegség(Én elkaptam tőle, pedig felnőtteknél nagyon kicsi az esély rá), szóval gyerekek közé nem szabad vinni míg teljesen el nem múlnak a pöttyök, amiből eszik, iszik azt fertőtleníteni kell. Ha van alvós játéka, cumija, amivel sokat érintkezik azt szintén mosni, fertőtleníteni kell, amiben alszik azt is, mert visszafetőződhet.


A jó hír az, hogy minnél többször kapja el, annál jobban tud védekezni a szervezete ellene, szóval a következő ilyen járványnál lehet, hogy nem fogja elkapni, lehet, hogy ha el kapja hamarabb lecseng, vagy kevésbé lesznek kellemetlen a tünetek.

2019. dec. 18. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is kéz, láb, száj betegség a neve. Sajnos nekem is sikerült elkapnom 18 évesen, nem volt egy leányálom, főleg, hogy utána hetekig élveztem még az utószelét. (Bőrhámlás, körömleválás)
2019. dec. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!