Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha téveszt az olvasótáblán,...

Ha téveszt az olvasótáblán, még van esélye megúszni a szemüveget?

Figyelt kérdés

Ma voltunk a 6 éves védőnői státuszon. Volt a villás olvasótáblán tévesztése az alsó piros vonal alatt. Most keresem azt a gyerekszemészeti magánrendelést, ahol nem tágítják a pupilláját. Sosem voltunk még szemészeten, csak a státuszokon nézték a szemét.


Van valakinek olyan tapasztalata, hogy a szakorvosi vizsgálat eredményeként nem kapott szemüveget a gyerek?


Nálunk nincs gyanújel, nem tiltakozik a takarás ellen, minden jónak tűnik. De természetesen el fogom vinni megnézetni, csak kicsit bizakodni szeretnék.


2019. júl. 25. 10:28
 1/10 anonim ***** válasza:
30%
Ha a piros vonal alatt nem látja az nem gáz! De vannak ilyen védőnők, akik mindenen pattognak. Persze, nézesd meg, de én magánootikushoz vinném, nem az sztkban bohóckodnék vele pupillatégítás miatt meg ilyenek. Nekem is anno jól elmérték ott...
2019. júl. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Ha nincs gond, akkor nincs pupillatágítás. Ha van, akkor a magánorvos is fog csinálni. Nem olyan vészes, az én 1 éves lányom (és utána sokszor) simán vette ezt az akadályt.
2019. júl. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Lelkiismeretes jó szemorvos nem fog pupillatagitas nélkül diagnosztizálni....
2019. júl. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
Nagyon gyorsan felejtsd el a buta szemüvegellenességet. Ha kell, akkor kell, pont.
2019. júl. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%
Miért kellene ehhez pupillatágitás? Vidd magánhoz, mert az sztk-ban nekem sose tudták bemérni, bár nekem nagyon kacifántos szemem van. A védőnő nem tudja normálisan megnézni, szóval lehet, hogy nem kell szemüveg.
2019. júl. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
33%

Dehogy kell ehhez pupillatágtás. Mert szerintetek minden szemüvegkészítéshez kell?? Kisbabáknál meg időseknél kellhet, illetve bizonyos betegségek esetén. Amúgy szemfenékvizsgálatot már anélkül is tudnak csinálni, jobb helyeken.

De nem sztkba kell menni!

2019. júl. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%
igen tudnak anélkül, de abszolut nem olyan pontosan és nagy területen mint pupillatágításban. Normális orvos pedig nem ad szemüveget kisgyereknek pupillatágítás nélkül. Ha pedig kell, akkor kell.
2019. júl. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%
A szemüvegellenességet felejtsd el. Ha kell, akkor ne akard megúszni, azzal csak jobban ártasz a gyerekednek.
2019. júl. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%
Keress is magán orvost mert a piros vonal alatt nem kell kátnia
2019. júl. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Bár lányom jóval fiatalabb. A szemész csinált tágítást. Dioptriális eltérést nem talált, így nem kapott szemüveet.

Viszont az általam észlelt gond valós. Tapasztani kell erősítés céljából a szemét.

( 1 éves)

2019. júl. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!