Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 év körüli gyerkőcnek milyen...

2 év körüli gyerkőcnek milyen játékokat kellenne már venni? Mi érdekli őket?

Figyelt kérdés
2010. júl. 10. 17:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Kisfiam kétéves, a következőkkel játszik szívesen:


Autók, vonatok minden mennyiségben. Különösen azokat szereti, amelyeknek nyitható az ajtaja, vagy lehet a platóra pakolni mindenféle dolgokat.


Építőkocka. Van egy adag Duplója és egy adag nagyobb méretű szintén összepattintható kockája. Építünk belőle közösen, de ő is kreatívkodik.


Mesekönyv. Eddig is szerette a keménytáblásakat, ezeket egyedül is nézegette már régóta. Most kezd rákapni a hagyományos mesekönyvekre, amiből anya tud olvasni, és csak időnként lehet lapozni:)


Zsírkréta, ceruza, mágneses rajztábla, ujjfesték. Meglepően sokáig rajzolgat, mindig rámondja a művére, hogy épp mi az. Többnyire almát rajzol:) Az ujjfesték meg hatalmas buli, szigorú felügyelettel és rendkívüli takarítással utána:)


Gyurma. Ez is nagy kedvenc, és sokáig leköti.


"Szintetizátor". Direkt ilyen kicsiknek való szülőölő zajgép. Ezt is szereti.


Lábbal hajtós kisautó. Csak résen kell lenni, mert azzal sokkal gyorsabban halad, mint én gyalog:)


Homokozójátékok. Szinte minden nap megyünk játszótérre, most kezd rájönni, hogy hogyan csináljon formákat, de már régen lapátol a vödörbe stb.


Labda. Elég ügyesen focizik, rúgja, dobja a labdát, ezzel is szinte minden nap játszik.


A plüssállatok, ilyesmik nem igazán érdeklik. Néha felkap egyet-egyet, megsétáltatja, megölelgeti, ennyi. Egy kedvence van, azzal alszik, ragaszkodik hozzá.


Van formaválogató doboza, tologatható fakukaca, egy zsiráfpár, amire karikákat lehet pakolni, egy kalapálós-zenélős játék (ezt nem lehet jobban meghatározni:), de ezekkel nem játszik túl gyakran, inkább én hívom fel rájuk a figyelmét.


Talán ennyi. Remélem segítettem.

2010. júl. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja, és szeret főzőcskézni, meg a kádban pancsolni, locsolni, leginkább az én konyhai cuccaimmal, flakonokkal.
2010. júl. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Nagyon sokat segítettél. Jövőhónapban be is szerzek egy-két új darabot.
2010. júl. 10. 21:09
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk a libikóka a nyerő. Műanyagosnál már 3-4000-ért lehet venni.
2010. júl. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én fiamnak is több kedvenc játéka van. Lakásban az építőkocka, hintaló, autók-vonatok, sátor mászóalagúttal és a könyvek minden mennyiségben.

Kertben: hinta, homokozó és a medence. Illetve van neki több járműve, ezeket is nagyon szereti: motor, dömper, bébitaxi, talicska, ebbe beleül és órákig elvan, feltéve ha valaki tologatja. Néha megállunk, felszed ezt-azt, aztán egy idő múlva kidobja.

2010. júl. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
olyan kiskönyvet amelyben az állatok szép szines képekkel vannak illusztrálva,együtt lehet mondogatni az állatokat-cica-kutya-stb.nagyon hasznos tanulja az állatok nevét,másrészt szép lesz a kiejtése,és a közös program feltétlen fontos!
2010. júl. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!