Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2010. januári babák és anyukái...

2010. januári babák és anyukáik, már megint eltelt 1 hónap, mostanság hogy vagytok?

Figyelt kérdés

Ismét várom válaszaitokat!

Az én lányom 69,4 cm és 7250 gramm, tápszeren kivül eszeget már elég szépen gyümölcsöket és zöldséget, valamint tejpépeket is. még mindig rengeteget "beszél", pl.: mamamma, bababab, és a kombináció: mababaamaamaa....

már nagyon szeretne ülni, de még nem tud, és még kúszni sem kezdett, forog oda-vissza, szépen megfog mindent, nyúl a játékokért, és mindenkire mosolyog, bár volt kb 1 hónap, amikor az idegen emberektöl megijedt, de elmúlt. én pedig egyre jobban élvezem az anyaság örömeit!


2010. júl. 10. 17:00
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én lányom 66cm 7200g.Forog oda-vissza,kúszik így mindíg a lakás különböző pontjairól szedem össze.Pár napja négykézláb is áll.Ülni féloldalasan tud az egyik kezével még támaszkodik.Tápszert,gyümölcsöt,főzeléket eszik.Az alsó fogacskáival küszködünk már 2 hete,ezért időnként nagy a sírás,de már látszik a két kis vágás az ínyen.Sokat nevet,gagyog.

2010. júl. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom 65 cm körül van, még nincs 7 kg. Forog, nem kúszik, viszont négykézláb hintázik előre-hátra. A foga még nem jön, sokat magyaráz. Egész nap eszik, anyatejes, már egy hónapja próbálkozunk a hozzátáplálással, a répa finom, krumplival is akár, de más nem kell. Az üléssel mi is ugyanígy vagyunk, ezért már a séta is problémás.
2010. júl. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
szia! Az én Sebi babám épp ma fordult teljesen egyedül a hátáról a hasikójára. Imádom:) Ma másodjára voltunk babaúszáson, amit nagyon élvez. Megtanult hason feküdni: ezalatt azt értem, hogy rájött, hogy ha hason van, leteheti a fejét a matracra, és így feküdhet. Ez nála nagy szó, mert sosem feküdt hason. Hátrafelé halad, felhúzza a popóját, utána hátranyomja magát. Valahogy úgy, ahogy a kukac halad, csak ő hátrafelé. Kb. 1 hete nagyon élvezi a hangját, egész nap kiabál és mondja a magáét. Már egy csomó mindent eszik, igyekszem változatosan etetni. Ma például tízóraira rizses tejpépet evett barackkal, uzsonnára pedig sárgarépafőzeléket krumplival, zellerrel és egy szál petrezselyemlevelet is tettem bele. Akkora adagokat bevág, hogy csak nézem :) Amúgy 7100 grammos.
2010. júl. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
sziasztok!Az én kis angyalkám dávid kb 2 hete már kúszik ezerrel,az ülés még egyáltalán nem megy..ha az ölemben van feszíti ki magát lábra áll és ugrál.. :D szerintem végigugrálná az egész napot!!! :)Oda -vissza már 3 hónapos kora óta forog...egy pár hete eléggé nyűgös..sokat nyöszörög..az éjszakák is nehezen telnek..3-4 szer ébred..lehet jön a foga..ami még egyenlőre nem látszik!néha ha van kedve gagyog..sikítozik,moorog IS!!!! :D
2010. júl. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok! A lányom is nagyon jól van, 65 cm és 6,8 kg, kedden voltunk dokinál akkor mérték. Hasra már fordul, de visszafelé még csak próbálkozik. A kúszást is megkezdte, de csak néhány cm-t haladt. Az ülés jobban érdekli, állandóan fel akar ülni, persze hasizomból, ami ugye lehetetlen. De ha megfogjuk a két kezét, akkor rögtön emeli magát. Sokat gagyog (vagy gügyög? soha nem tudom, hogy minek kell nevezni:-), mostanában a Húúú,höööö a kedvenc, így szól pl. akkor, ha a cumiját elveszti. Szerintem jobb, mintha sírna:-) Egyébként a finommozgások jobban mennek neki, ügyesen fogja a játékait, szépen két kézzel a labdát is. Foga még nincs, már fehéredik az ínye, meg mindent rág, ami befér a szájába. A tíórait és az ebédet kiváltottuk már, holnap kap először pipi husit a vasárnapi húslevesből. Sokat alszik napközben is, egy igen rugalmas, de biztos napirendünk van, mivel azonban csak az ágyában alszik hosszabban és nyugodtan, csak tízórai vagy uzsonna után mozdulunk ki, ebben a melegben csak késő délután.

Az anyaság, mint "hivatás" egyre kellemesebb, szeretem, ahogy vizsgálgatja az arcom, próbálja simogatni, ami persze karmolás lesz, és ahogy formálja a száját, mintha mondani szeretne valamit. És jó érzés önt el, ha reggel bemegyek hozzá, ő rám néz, és elmosolyodik. De nálunk apa az "isten", rá nevetett először hangosan, mert ő mókásabb, mint én.

2010. júl. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mi is jól vagyunk. 70 cm, 7200 gr-os a kislányom. Csak hátról hasra forog, vissza nem. Kúszik pár cmt, próbál ülni hasizomból (persze nem megy). Viszont egyedül eszik cumisüvegből és már a cumit is a helyes irányba tolja a szájába. Már rég nem kel éjjel, este 8tól reggel 6ig alszik. Nincs fogunk, de íny duzzadás. Még csak gyümit és tejpépet eszik, tápszeres, de a krumpli és a répa nem ízlik, így azt nem erőltetem. Nagyokat sikongat, fújja a nyálbubikat. Ja, és az új divat: felhúzza az orrát és fúj mint egy picicica. Még a hangja is olyan.

Babaúszunk már egy ideje, tetszik neki nagyon.

2010. júl. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi kereken 8 kilósak vagyunk és 69,5 centisek, hátról hasra fordulunk, de vissza még nem, pedig járunk tornára is, mi inkább a hátunkon "kúszunk", de azt 360 fokban :-) már sokfélét eszünk: céklát, meggyet, krumplit, banánt, tejpépet, pipihúst, sütőtök a sláger, répa, őszibarack, paradicsomos krumpli. Az éjszakát már születése óta átalussza és mindig kizárólag a saját ágyában, a kis birodalmában hajlandó aludni, oldalt fekve. Sikít, kiabál, főleg, ha csikizem és hangosan kacag.
2010. júl. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia!Kisfiam 4 hónaposan volt 6910 gr, kb. 68 cm most.Próbálkozom a hozzátáplálással, de csak egy pár kanálnyi gyümölcsöt, tejpépet fogad el sajnos.Forog ,imdkét irányban, négykézláb áll, és előre ugrik.Van, hogy a játékát is viszi magával, ahogy tudja.Tegnap kissé beverte a fejét ugráskor...Négykézlábról oldalra ül, de a kezeivel támaszkodik-ebből lesz az ülés ?!Nagyon örül, ha valami sikerül neki.
2010. júl. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy megint irtatok! Olyan jó olvasgatni, hogy miket tud már úgy mond a babátok!

Továbbra is kellemes babázást mindenkinek!

Egy hónap múlva újra kiirom a kérdést, ha nem bánjátok!!!


:)

2010. júl. 14. 11:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!