Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell bevezetni a napi...

Hogyan kell bevezetni a napi rutint, nektek hogy zajlik, hány oránként etettek; 3 és fél hos a babám. Segitenétek?

Figyelt kérdés
2010. júl. 10. 13:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Az én babám 4 hónapos és ő állította be a napi rutint. 3 óránként eszik (tápszeres) evés után 1 órát fent van és utána alszik. Este 7-1/2 8 kor van a fürdetés, eszik és 8 kor alszik. Minden nap 7 kor kel, ő már 2 hónapos korától átalussza az éjszakát.

Nekem szerencsém van mert ő nagyon jó baba és nagyon keveset sír, nem volt hasfájós sem.

De mi a gond nálatok? Írd le talán úgy tudunk segíteni!

2010. júl. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sokat fent van éjjel,ő is tápos. Általában csak kézben van el, javasolták a rutint, ő négy oránként eszik.
2010. júl. 10. 13:43
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom ki hogy van vele, de nekem nem nagyon sikerült kialakítani napirendet egyik gyerekemmel sem. Beállt magától. Az elsőnél hamarabb, a másodiknál kb 4 hónapos kora környékén.

Mert hiába kínáltam cicivel, ha nem volt éhes, cuppogott rajta egy kicsit, de akár fél óra múlva kérte megint, amikor megéhezett. Hiába akartam altatni, ha nem volt álmos.

Amit tudsz tenni, az a meghatározott időben sétáltatás, fürdés, lefekvési rituálék.

Hogy valamelyik baba éjjel többször fent van, van amelyik meg már kezdetektől átalussza az éjszakát, szerintem senki sem tudja, hogy igazából miért is van.

Vannak találgatások, pl. hogy éhes, meg hogy megszokásból kel fel, hát nem tudom.

Nekem mindkét anyatejes gyerekem 3 hónapos kortól alszik éjjel, pedig a fiam volt, hogy csak 50 gr-ot evett vacsira, mégis kibírta reggel 6-ig.

2010. júl. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem a 4 óra sehogysem jön ki sajnos :( Olyan kényelmetlen, és pont furcsa időkre esett nálunk olyankor az evés. Én azt figyeltem, hogy reggel magától mikor ébred meg a babám, és ahoz igazitottam a napot úgy, hogy az ebéd ebédidőre essen (kb 1-2 körül), a fürdés pedig mindig egy időpontban legyen (kb f9). A kettő között meg elosztottam az evéseket, végülis napi átlagban kell, hogy meglegyen az elég adag. De az én babám szopott, es úgy tudom, a tápszernél több idő kell, hogy elteljen, bár talán a 2.5 vagy 3 óra már nem gond. Este 2x etettem, egyszer fürdés előtt, egyszer utána, igy aludta végig az éjszakát reggel 6-ig kb 9 hetes korától.

Sok sikert!

2010. júl. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!