Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam 20-án lesz 1 hónapos....

Kisfiam 20-án lesz 1 hónapos. Nappal a kiságyban alszik, este azonban mellettem az ágyamban. Ez így helytelen? Nehéz lesz estére is az ágyába szoktatni? Vagy ilyenkor még nem szokik hozzá?

Figyelt kérdés
2008. nov. 13. 12:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia. Ez egy olyan kérdés ami nagyon megosztja az anyukákat. Az tény, hogy ha ahhoz szokik hozzá, hogy veled alszik nem vagy csak nagyon nehezen tudod visszaszoktatni a saját ágyába. De ez a te döntésed. Én nem alszok vele együtt, de a kiságy ott van az ágyunk mellett, így bármikor szüksége van rám azonnal ott vagyok.

Üdv, 4 hónapos kislány anyukája

2008. nov. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kisfiam 19-én lesz 3hónapos és mi is így vagyunk! De csak azért,mert haeste elaltatjuk és beraknánk a kiságyba egyből felkel éselkezd sírni! Akkor mi kivesszük újra elaltatjuk és oda tesszük közénk! Szerintem ettől még nem fog odaszokni!
2008. nov. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam most lett 4 hónapos, és még mindig így csináljuk. Így jól tudunk aludni, 1x kelünk éjszaka szopizni, de vissza is alszunk rögtön.

Hogy nehéz lesz-e beszoktatni estére a kiságyába, azt nem tudom. De az tény, hogy így pihent és nyugodt vagyok.

És még valami: sokszor cicin aludt el a kisfiam, és mindenki azzal riogatott, hogy ez már mindig így lesz. Hát nem lett igazuk, mert kb. 3 hónapos kora óta már nem alszik el a cicin (kivéve ha oltást kap, vagy valami felkavarja).

Azt gondolom, ha nappal a saját ágyában tud aludni, és szereti, akkor nem lesz gond átszoktatni éjszakára is.

2008. nov. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy voltam annak idején a kisfiammal és sajnos azt kell,hogy iram,hogy de igen oda fog szokni mellétek az én kisfiam is nappal elaludt a kiságyban éjjel pedig mellettünk,nagyon hosszú hosszú ideig próbáltam visszaszoktatni a kiságyba eredménytelenül,ilyenkor én egész éjjel fent voltam,mert ha sikerült átraknom úgy a kiságyba,hogy nem kelt fel akkor max. egy árán át aludt csak bent és utána addig sírt amíg magunk közé nem raktam ez így ment 3hónapon át amikor feladtam a reményt és közöttünk aludt akkor 4 hónapon át,de nappal mindig el volt a kiságyban,aztán már elég nagy volt és már nappal sem kellet a kiságy szétszedtük és elraktuk,vettünk egy kis heverőt aminek 3 oldala van és odaraktuk közvetlen az ágyunk mellé,így mellettem alszik mindig,de mégis a saját helyén,és így mindenkinek sokkal kényelmesebb,azóta ő is és én is kipihentebbek vagyunk reggelente és van helyünk forgolódni éjjelente,mert amíg ott aludt mellettünk az volt a legrosszabb,hogy senkinek sem volt helye mert ugye ahogy egyre nagyobbak és nagyobbak annál jobban forgolódnak és kel nekik is a hely éjjelente és így a 2 személyes franciaágyon egyikőnk sem fért el,ezért én nagyon praktikusnak tartom,kis heverőt odarakni az ágy mellé,bár ebben is minden szülőnek más a véleménye,de mindenki maga tudja eldönteni,hogy kinek mi a jobb és praktikusabb!
2008. nov. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
57%
Az én kislányom most 8 hónapos és első perctől kezdve külön szobában alszik a kiságyában. Nagyon szeret ott aludni, biztonságban érzi magát. Ha reggelente felébred, van hogy még egy órán keresztül nézelődik, nem sír, mert tudja, hogy a saját helyén van. Szerintem nagyon fontos a baba életében a rendszeresség, ettől is érzi magát biztonságban. Sose volt gondom az altatással akár nappal akár este. Magától alszik el a kiságyában, nem kell ringatni, nem idegen a hely neki. Szerintem gondold át, mert a később biztos nehéz lesz neki feldolgozni, hogy most miért nem aludhat a szüleivel.
2008. nov. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!