Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S. cipőkérdés! Nyaralunk...

S. O. S. cipőkérdés! Nyaralunk és elindult a babám. Hogyan döntsem el, kell-e sarok döntött cipő?

Figyelt kérdés
Nem pont így terveztem az első cipő vételét,de 200 km-t nem teszek meg a dokiért ha nem muszáj.Szóval nyaralunk és elindult a babám egyik napról a másikra.Cipőt kell vennem,de eléggé befelé dől a babám lába.Így nem tudom,hogy sarok döntöttet kell-e vennem vagy harántemelőset,vagy simát.Tudom,hogy normál esetben harántemelő nélküli kell,de ilyenkor honnan tudom,mi a jó?Debrecenben kéne cipőt vennem és tudom hogy itt lehet Maust kapni és az olcsó és jó,de úgy tudom az harántemelős.Hová menjek cipőért és milyenért?
2010. júl. 8. 19:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Én már eleve harántemelős cipőt vettem kisfiamnak. Éppen, hogy csak emeli a boltozatot. Falcon márkájú, igaz 7000 Ft körül van, de csak ajánlani tudom. Nem is gondolkodtam emelő nélküli cipőben.3-an vagyunk tesók, siestában jártunk és nincs lúdtalpunk. Ez az emelő nélküli, csak egy ujjabb kitaláció, hogy nem jó. Mindég kitalálnak valamit. De ez csak az én véleményem, mindenki úgy dönt ahogy akar cipő ügyben.
2010. júl. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! Az én babámnak is befelé dől/t a lába! Még ortopéd szandi is kell/ett neki.Mindenképp haránt emelő nélkülit vegyél neki! Mielőtt meglett az ortopéd szandi vettünk neki LINEA márkájút ( az haránt emelő nélküli ) mellesleg azt a márkájút is otrtopédusok ajánlják! Nagyon jó és szinte teljesen rendbe jött a babám lába mire kész lett az ortopéd szandija!!
2010. júl. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az én babámnak is befelé őlt a bokája, és un. supinációs cipőt vettem neki az ortopéd orvos tanácsára.

Ezt találtam róla:

"Mit tegyünk, ha a baba már jár, és a bokája még mindig befelé áll?

Nagyon fontos, hogy ha panasza van, fájlalja a lábát, vigyük orvoshoz. Ha a kicsinek nem fáj a lába, de befelé áll a bokája, vegyünk neki úgynevezett szupinációs cipőt, amelynek kifelé megemelt a sarka. A befelé álló boka miatt a lábboltozat is lentebb kerül, de ezt nem betéttel korrigáljuk, hanem a cipő sarkának kidöntésével.


A szupinációs cipő

Ránézésre ugyanúgy néz ki, mint egy átlagos cipő. A különbség annyi, hogy a cipő sarka a belső élén 3-5 mm-rel magasabb. Ma már szerencsére sok gyógyászati segédeszköz boltban kapható. Ugyanolyan ára van, mint más, rendes cipőnek, recept sem kell hozzá, bárki megveheti."

2010. júl. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!