Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél év körüli babátokkal...

Másfél év körüli babátokkal hogy telik a nap? Hogy álltok beszéddel, szobatisztasággal, hisztivel, stb.

Figyelt kérdés
Minden érdekel ami eszetekbe jut. sajnos nincs hasonló korú baba ismerősünk, ezért vagyok kíváncsi.
2010. júl. 8. 12:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

másfél éves volt néhány hónapja még friss...

a lányom:

nem hajlik a szobatisztaságra ..

nem igazán hisztis csak ha fáradt de akkor is csak nyügös

evés: egyedül evett nagyasztalnál kanállal bénázik villával ügyes és azt amit mi 10 foga van és 21-es lába.

sok mindent csinál felsöpör a kis lapátjába és segit teregetni ilyesmik este legkésőbb kilenckor ágyban van de inkább nyolc óra az általános.


barátnője:

nem hisztis gyakorolja a bilizést.

evés ügyes hasonló mint az elöbbiekben

12 fog és 24 es lábméret

2010. júl. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Teljesen felesleges a gyerekeket össze hasonlítgatni,mindegyik a maga tempójában fejlődik.Nekem 3 van,mindhárom más ütemben nőtt fejlődött,de mindnek ugyan az let a vége.Jártak egyedül,beszélnek,esznek,isznak,egyedül használják a wc-t...stb.

Ne idegesítsd magad feleslegesen.

2010. júl. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
17 hónapos a kislányom. A szobatisztasággal én még nem foglalkozom majd 2 éves kora körül tervezem, beszéd az olyan 5-6 szó, hiszti az van bőven. :p Egyedül se nagyon hagyom enni csak azt amit kézzel tud. Ha kér villát azt kaphat de azzal se tud enni csak néha sikerül neki 1-1 falat.
2010. júl. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

nem önmagam idegesítése szempontjából kérdezem, egyszerűen csak érdekel. tudom, hogy minden gyerek más.

amúgy az enyém:

elég akaratos, de "észérvekkel", alternatívákkal le lehet szerelni (általában). ha fáradt, vagy beteg akkor elég nyűgös, de nem kifejezetten hisztis.

van 16 foga, a 4 szemfog, kint is bent is, szóval most jön, a lába 21-es lassan.

reggel 6:30 körül kel, 11:30körül alszik 2 órát, utána ebéd (tud egyedül enni ,csak nem mndig akar), este 8kor már alszik. az éjjelt 2 hónapja nagyjából átalussza. biliről hallani se akar, bár nagyjából tudja mirte való, pár szót mond csak, de megérteti m agát, nagyon figyelmes, értelmes, minden érdekli, nagyon mozgékony. délelőtt-délután is megyünk játszóra, hogy kimozoghassa magát. gyalog nem igen lehet vele közlekedni, mert vagy elszalad, vagy vitetné magát. úgyhogy babakocsi, amit meg utál.

2010. júl. 8. 12:38
 5/11 anonim ***** válasza:

szia!Kislányom 20 hónapos.Ő már mondatokban beszél kb egy hónapja.Teljesen érthető,még idegeneknek is.Egyedül eszik,de ha bónája van,akkor a kanalat elahjítja,és kézzel,vagy kutyamódra,amit nem engedek meg neki,erre ő annál inkább ugy eszik.Kőkeményen belelépett a dackorszakba,hisztizik ezerrel,de most bevezettem a büntisarkot,büntipárnát,és ez használ.Másfél,két percre beültetem,az elején még viccesnek tartja,majd elkezd hisztizni,hogy ki akar jönni,de megmondom neki,hogy majd ha letelt a büntetés,közben ott ülök tőle kb két méterre,és magyarázom neki,hogy miért kellett büntibe ülnie,és szerencsére meg is érti.Ha letelt az idő,szólok neki,hogy letelt,ha gondolja kérjen bocsánatot,és játszhat tovább,de ha rosszakodik,vagy helytelenül viselkedik,ismét két perc.Erre ő odabújik,és mondja,Hogy "Anya bocsánatot akarok kérni"-majd elolvadok neki.És olyannyira bevált,hogy ezt kb egy hete vezettük be,és már tegnapse,meg ma se csinált olyat,ami miatt bünti járt volna.Én ezt sokkal emberségesebbnek,és célravezetőbbnek találom annál,mint hogy rácsapjak akár a seggére,akár a kezére.Még sose kapott.

Egy hónapja nem engedi magát pelusozni,és azóta nappal szobatiszta,éjjel még van rajta,de két napja az is száraz,de még egy darabig azt nem veszem le.Egyedül iszik rendes pohárból.Még szopizik elég sokat,éjjel még kel legalább kétszer szopizni,amugy most,hogy későn sötétedik nem tud elaludni,csak háromnegyed 10,10 körül,és regggel 8 körül ébred,ebéd után alszik egy másfél órát.Sétálni a kis tricikliével járunk,mert nem hajlandó megfogni a kezemet,mert egyedül akar menni,és közben azt mondogatja,hogy nagylány vagyok,ügyesen sétálok.EZért inkább a triciklivel megyünk mindenhova.Rengeteget foglalkozom vele,sokat rajzolunk,mondókázunk,segít mindenben.Imád felmosni,felsöpörni,míg főzök,addig ő is főz a kistáljában,és utána megeteti vele a babáját.Nagyon imád babázni,altatja őket,eteti,vizsgálja az orvosos készletével,játszik velük.

84 cm magas,és 23-as lába van.Rettentően imádjuk.És ő is nagyon apás és anyás.Mást nem igazán tűr meg maga körül.De a gyerekeket szerti nagyon.Hirtelen ennyi jutott az eszembe.Minden jót,további jó egészséget,és sok boldogságot

2010. júl. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

18 hós kislány.

reggel 7kor kel, ebéd után alszik és este 9 körül teszem le.

83 cm, 12 kg. 23as lába van.

Szereti a főzelékeket, a husit,a kenyeret,vízet iszik, a tejtermékeket utálja.

Nem hisztis, ill ha elkezdené hamar el lehet terelni a figyelmét.

Minden nap csavargunk, játszótér főleg.

Ezeket mondja:baba,mama,anya,apucika,autó,busz, állat hangokat utánoz és hamar megtanulja az ismerősök nevét.

Még nem bilizik, de tudja hogy van, nem akarjuk erőltetni,néha próbálkozunk, de ugyis észrevesszük ha már hajlandó lesz rá.

Kb ennyi.

2010. júl. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Másfél éves kisfiam már sok szavat mond pl. mama, papa, csücsül, nyam-nyam, gyere, cica stb. Ezen kívül minden szónak mondja az első 2 betűjét. Vannak még (másnak) érthetetlen szavai pk. inni=ib-ib, sokszor= soszó, traktor=tató.

Már szól, ha bekakilt. Nemrég vettünk WC szűkítőt, néha ráül, de csak azért mert minket szeretne utánozni.

Mostanában egyre akaratosabb. Igazi, nagy hiszti még nem volt, viszont elkezdett verekedni.

Naponta kétszer sétálunk. Imád homokozni.

Fél kilenckor fekszik le, fél nyolc-nyolc körül kel. Sokáig átaludta az éjszakát, de mostanában egyszer felébred. Ilyenkor át kell vinnem közénk és akkor visszaalszik. Napközben fél 12-től fél 3-ig alszik.

2010. júl. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

19 hós kislány.

7-kor kel, 11:30-tól alszik 2-3 órát, aztán este 8-tól alszik.

Nem valami jó evő, bár nem válogatós, de keveset eszik. Ez nem látszik rajta, nem sovány egyáltalán (86 cm, 11,5kg).

Sok szót mond már (40-50), és már kezdi összekapcsolni is: nem kell, nem adom.

Kaka után szól, hogy "fújkaka" és mutogat a pelusra. Még nem ült a bilin, még korainak tartom, ráérünk még azzal. Majd ha kaka előtt szól, de amíg csak utána, addig mit erőlködjek.

Nem hisztis, nagyon kedves, aranyos, nyugodt, türelmes, önzetlen, kiegyensúlyozott kislány.

Sokat járunk játszótérre, nagyon szereti.

11 foga van, de szerintem jönnek még, pár napja megint kicsit rosszabbul alszik.

Iszik pohárból egyedül (nemrég tudja), eszik egyedül villával, a kanállal is próbálkozik, de az még nem az igazi. Azért segítek neki mindig evés közben.

Imád motorozni, nagyon hajtja, nagyon ügyes.

Fürdeni utál, kb 1 perc az egész nálunk, nem szereti a vizet. Hajmosást végigordítja.

Most ennyi jutott eszembe :)

2010. júl. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!

17 hónapos lesz kisfiam 14-én. 16 fog, most szenvedünk az utolsó 4 rágóval. Szopizik még, mellette mindent eszik. Kivéve a gulyáslevest, azt nem hajlandó megenni.Bilink még nincs, feleslegesnek tartom még, mivel semmi jelét nem látom, hogy egyáltalán zavarná a kaki a pelusban. Majd szeptemberbe veszünk bilit, jövőhónapba úgy is megyünk nyaralni, addig nem akarok hozzáfogni. Beszélni nem nagyon beszél még:apa,anya,mama,tata,vau-a nagy testű kutyák, a kicsik pedig jaja:), hoppá. Mindent megért, és megérteti magát.Játszani autóval, labdával szeret, de most inkább a világ érdekli. Imád kint lenni, és koszolni magát.A hiszti is nagyon megy neki, illetve menni neki, ha ráhagynám. Nem szoktam vele foglalkozni, így gyorsan abbahagyja.Nagyon csintalan, életre való gyerkőc, minden érdekli. Ujjabb játéka, veri az edényt egy fakanállal. Izgalmas hangja van,a műanyag kotli nem kell neki.

2010. júl. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. 24-es lábunk van, egyedül még nem eszik, lusta. Pohárból szépen iszik, ha van hozzá kedve.
2010. júl. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!