Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lassan 10 hónapos babám csak...

Lassan 10 hónapos babám csak kúszik, ül és feltérdel, de nem mászik. Valakinél hasonló?

Figyelt kérdés

Már vagy 1 hónapja kúszik, de nem próbál mászni. Kutyázni már régóta és sokat szokott és pár hete már fel is térdel kapaszkodva. Lehet, hogy nem fog mászni, csak kúszni és onnan jön majd a felállás és járás??!

Akinál ilyen volt, ott mikor kezdett járni a baba?

Illetve kúszásnál csak az egyik lábával tolja magát, másikat csak húzza. Normális ez?


2010. júl. 6. 21:08
 1/5 anonim ***** válasza:

A barátnőm kisfia először felállt, majd megtanult ülni és utána kezdett "csak" el mászni.

Én úgy tudom, hogy nincs olyan, hogy mit kell csinálni hamarabb, az a lényeg, hogy ne maradjon ki a mászás.

Az én kislányom kúszott, felült, most térdepel és állnia akar, de még nem mászik, csak kutyázik. Szerintem ő is hamarabb fog felállni.

8 hónapos

2010. júl. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kislányom is hamarabb tanult meg felülni, mint mászni. Ülésből aztán felkapaszkodott, majd 1 hét múlva oldalazva lépegetni is kezdett. A mászás csak ezek után következett, ui. nem tudta az egész lakást így lépkedve bebarangolni :))9 Utána 11 hónapos koráig mászott, majd elkezdett egyedül is menni, de elesett, így 1 hónapig nem volt bátorsága az önálló járáshoz :)) Az, ha felcserélődnek a mozgásformák, nem gond, az a fontos, hogy a mászás ne maradjon ki, mert arra az agy fejlődése szempontjából nagy szükség van! Szerintem a te babádnál is eljön a mászós korszak is. Hogy hogyan kúsznak, az eléggé egyéni...
2010. júl. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
10,5 hósan kezdett mászni kisfiam. Nem is igazán kúszott, inkább csak forogva közlekedett.8,5 hósan felállt, 9 hósan magától felűlt. 13 hósan elindult.
2010. júl. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A fiam 7 hónapos kora óta kúszott, majd 10 hónaposan felállt kapaszkodva és szintén kapaszkodva elindult, de mászni csak 11 hónaposan kezdett. 15 hónaposan indult el önállóan. Mi anno elvittük gyógytornászhoz, ahol kiderült, nagyon enyhe fokban hipotón baba. Én a féloldalas kúszás miatt a te babádat is megmutatnám szakembernek.
2010. júl. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 6 hónapos kora óta kúszik, igaz ő is inkább féloldalasan, mert szerintem lusta használni a másik felét (láttam mikor úgy is csinálta, aztán visszaváltott féloldalra) de így is úgy közlekedik mint a gyík:-)

Most 7 hónapos, kb. egy hete térdre felhúzza magát, aztán próbál felállni. Ebből huppan vissza ülésbe. Egyébként 5 hónapos kora óta felhúzta magát kis segítséggel, és szépen tartotta magát ülésben.

Én sokat tornáztam vele a gyermekorvosunk javaslatára, mert születése óta kicsit jobbos volt a tartása.

Ha úgy érzed inkább menj el vele tornára a magad megnyugtatására.

Egyébként egyetértek az előttem szólókkal, minden gyermek fejlődése más, én sem erőltettem semmit, amit nem szeretett volna.

2010. júl. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!