Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kell elkezdeni a kóstolta...

Hogy kell elkezdeni a kóstoltatást?

Figyelt kérdés

Almán (almaleven) kívül milyen gyümölccsel lehet próbálkozni?

Milyen ütemben lehet növelni a mennyiséget?


2008. nov. 11. 13:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Egy étkezést lehet egyszerre kiváltani pl. gyümölccsel. Érdemes néhány kanálkával kezdeni pl. 4-6 kanál, s ezt fokozatosan növelni. Mivel az elején a kisfiam tényleg csak kóstolgatott, tejjel (szopi vagy tápszer) egészítettem ki az étkezést. Almán kívül próbálhatsz banánt, körtét is. Én egy fajtát adtam egész héten. Kb. 2 hét elteltével már megevett egy fél bébisüveget (95g). Ha újat próbálsz, akkor az elsö napokban általában mindig kevesebbet eszik, új íz, legalábbis nálunk így volt.
2008. nov. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2008. nov. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ,hogy mennyi idős a kisbabád,4 hónapos kortól csak gyümölcs ajánlott vagy zöldség,alma,körte,barack,banán,sárgarépás,sütőtökös,bár én 6 hónapos kora alatt nem adtam semmit a kisfiamnak bébi üdítőn kívül.Amikor betöltötte a fél évet akkor adtam neki bébiételt pl:barackos csibemell,almás pulyka aztán barack-almával-banánnal stb......elöször csak pár kanálal adtam mindig valamelyik étkezés után úgy egy fél órával,aztán ahogy megy az idő autómatikusan már a gyermek mondja meg,hogy melyik étel,gyümölcs izlik neki és hogy mennyit kér,amikor betöltöttük a 8 hónapot akkor meg már délben és este laktató fözeléket adtam neki amit itthon föztem tettem bele húst is öszeturmikszoltam és azt adtam neki,reggelire akkor mindig valami tejpépeset evett,ebédet mindig 11 körül evett valami fözeléket,aludt amikor felébredt adtam neki gyümölcsöt,utánna rágcsált egy kis kiflit,babapiskótát vagy kenyér héjat,fürdetés elött ugy másfél órával mindig evett olyasmit mint pl.barackos csibemell,aztán fürdés után mindig volt egy kis fél óra játék még anyával,apával az ágyon aztán ugy adtam neki valami nagyon laktató fözeléket vacsorára,és így aludt reggelig.
2008. nov. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!