Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vigyem ortopédushoz a babám?...

Vigyem ortopédushoz a babám? Kifelé áll a jobb lába lépéskor. Fog így rendesen járni? 1 éves

Figyelt kérdés
Kisfiam most kezd járni. A bútorok mellett szépen lépegetett, nem vettünk észre semmit. A szülinapjára kapott egy járássegítőt egy rokontól, ami egyben kismotor is lehet majd. Magától felállt mögé és lépegetni kezdett utána. Nagyon tetszik neki, egész nap menne. Persze nem engedem neki. De észre is vettem, hogy lépés közben a jobb lábát kifelé fordítja, a balt meg enyhén befelé. Gyorsan és ügyesen megy, de ez így biztos nem jó. Mit csináljak? Az ortopédus tud ezen segíteni? Lehet vele valamit kezdeni, hogy rendesen járjon majd? Addig is ne engedjem lépegetni a járássegítővel? Első baba és kicsit megijedtem... A csípőultrahangon, szűrésen minden rendben volt.

2019. márc. 6. 15:12
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Miért nem engeded, hogy menjen, ha akar? És még "persze" is? Nem értem. Miért ne engedhetnéd a járássegítővel? Arra van kitalálva. Ez nem babykomp, hogy rossz helyen lenne a terhelés, vagy kézen fogva vezetés, hogy vállára is terhel, mert felfelé húzod. Ez csak egy támaszték. Mintha a bútoroktól akarnád eltiltani, hogy azokba kapaszkodva nem lépkedhet.


Azért áll kifelé a lábfeje, mert így stabil. Ha nem tud "gyakorolni", akkor még jó sokáig így is marad.

Majd ha már magabiztosan megy, akkor majd rendesen fog állni a kis lába. Ne paqrázd túl!

2019. márc. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

De miért nem engeded neki? És csodálkozol ha rosszul terhel. Még csak most tanulna járni és Te visszafogod. Így nem is lesz sosem normális a tartása, ha nincs lehetősége gyakorolni.

Hagyd, hogy annyit menjen amennyit akar. Gondolom mikor ülni tanult, sem döntötted vissza feküdni.

2019. márc. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Eddig engedtem menni, csak most ahogy észrevettem ezt a lábtartást, megijedtem, azt hittem ártok neki, ha hagyom. :(
2019. márc. 6. 15:36
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem mikor ülni vagy kúszni tanult se csinálta rögtön nagykönyvbe illő módon, precíz pontossággal, hanem az elején nyeklett jobbra-balra. Olyan izmokat és szalagokat terhel most amiket előtte sosem, ez baromi nehéz meló.

Legyél türelmes és hagyd, hadd gyakoroljon.

2019. márc. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
32%

"azt hittem ártok neki, ha hagyom. :("


Ártasz.

Pakold el azt a szart, mielőtt rögzül!

Oka: a járássegítő gyorsabb tempót diktál, mint amire képes, ezért rossz testhelyzetet vesz fel hozzá, a lába ezért kerül ilyen helyzetbe.

Ha megfigyeled: teljesen máshogy lépegetne ha egy nem kerekes eszközt tolna. Ezért nem baj (csak a parkettának), ha a széket tolja maga előtt.


gyógytornász

2019. márc. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ez jó. Most akkor használjuk, mert így gyakorol, vagy ne, mert árt? Azt hiszem hagyom, a maga útján majd elindul. Remélem nem lesz gond a lábával. Köszönöm a válaszokat!
2019. márc. 6. 19:47
 7/9 anonim ***** válasza:

Te döntsd el, hogy a felpontozott laikusoknak, vagy annak hiszel, aki ért hozzá.

De ha belépsz a mozgásfejlődés kérdezz-felelek fb topikba, akkor névvel, arccal is leírom neked a szakmai véleményemet (és a többi kolléga is).

2019. márc. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnézem! De én is úgy döntöttem, hogy hagyom a járássegítőt. Majd megtanul magától is menni. Inkább később, mint rosszul!
2019. márc. 6. 22:16
 9/9 anonim válasza:
0%
Ez igen! Felelős szülő itt érdeklődik a laikusoktól, ahelyett, hogy orvoshoz vinné pici gyerekét, vagy szakemberrel, védőnővel konzultálna. Ez ki hat(hat) a gyerek egész életére, de az okos szülő le se trüsszenti. Na, bravó!
2019. ápr. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!