Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónaposan 7 fogacska?

10 hónaposan 7 fogacska?

Figyelt kérdés

Nagyon szuper gyorsasággal nőnek a kisfiam fogai. Iszanyat nyűgös már folyamatosan vagy 2 hete. Ezalatt 3 foga bújt elő. (sajnos genetikailag nem túl szépek a fogai, mert nem hófehérek, hanem kissé áttetszőek, de ez ellen nem tudunk tenni. Állítólag csak a tejfogakat érinti...nekem voltak ugyan így.)De ettől függetlenül szép rendezettek, nem csúnyák, csak nem hófehérek.


Van akinek 10 hósan ennyi foga van a babájának? Kissé aggaszt ez a gyorsaság.


2010. júl. 2. 12:24
 1/10 anonim ***** válasza:

9,5 hónapos a lányom, 8 foga kibújt már, és 3 most készül áttörni. Ő is nagyon nyüglődik mostanában :(


Én eddig nem is gondoltam arra, hogy ez gyors ütem lenne. A nagyobbik lányomnak is hasonló ütemben jöttek a fogai, ő már lassan 4 éves, de nagyon szépek a fogai, látta már fogorovos is, és megdícsérte. Nem hiszem, hogy aggódnod kellen! :)

2010. júl. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
[Fogorvos, kellene] Bocs, túl gyorsan gépeltem...
2010. júl. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!Kislányomnak 12(és egy pici szemfog-csücsök) foga van.13,5 hónapos!Hamarabb túllesz rajta!Ne aggódj,ettől biztos nem lesz baja!Adj a kezébe rágcsálnivalót,azzal tudja masszírozni az ínyét is.(keksz,kifli)

Szép napot nektek!

2010. júl. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mi 2 hét múlva leszünk 8 hónaposak és 6 foga van a fiamnak.

Én sem örülök annyira mert hamarabb jött hamarabb fog menni.

Hiába ápoljuk úgy néz ki az én fogaimat "örökölte", és ebben semmi jó nincs. Hiába ápolták a szüleim az enyémeket is aztán már én, hiába jártam fogorvoshoz rendszeresen összesen 11 saját fogam van 28 évesen. Ezért aggódom én is a fiam fogaiért. Remélem ti szerencsésebbek lesztek.

2010. júl. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

igen igen...evés közben is ráharap a kiskanálra, vagy benyúl a szájába, és ken mindent össze:)


Akkor megnyugodtam...kislányom,már ovis, neki 10 hósan még csak a 3.jött...és annó az is nagyon korainak számított...(orvos mondta)

Na de látom nem vagyok egyedül...akkor oké ez a 7 fogacska.

Köszi lányok.

Szép napot!

K.

2010. júl. 2. 12:33
 6/10 A kérdező kommentje:

nekem csak a tejfogaim voltak kissé szürkések, már a kibújás pillanatában is. De nem lehetett velük mit kezdeni.30 éves vagyok,eddig 2 foghúzásom volt, mindkettő szabályozás miatt. Jók a maradandóim...szerencsée.És a tejekkel is csak a színnel volt gáz.

Bízom benne h a kisfiam a szabályozást is megússza.

2010. júl. 2. 12:35
 7/10 anonim ***** válasza:

Ikreimnek ennyi dősen: egyiknek 8 fog, a másiknak 0 db.

Minden gyerek más, mellesleg az a későbbiekre nézve a jó, ha minél LASSABBAN jönnek elő a fogak. Persze nem tudunk mit tenni az ügy érdekében...

2010. júl. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 ltimea ***** válasza:

szia!

A most 4 éves fiamnak 1 éves korára kint volt 16 foga, 5 hónaposan jött ki az első kettő, a lánzomnak meg 1 éves korára 10 fogacskája volt kint. Mindkettőnek amikor kibujt az első adtam a gyerekfogkefét és azt vizesen adtam hogy rágják. Fehérek a fogaik és a fogorvos is elégedett velük. kb 1 éves korukban kezdték fogkrémmel is mosni őket.

2010. júl. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az én fiamnak 10 hónaposan 11 foga volt, 12 és fél hónapos korára már 16!Most 21 hónaposan jöttek ki az utolsók.Két fogorvost is megkérdeztem, és mindegyik azt mondta, hogy nincs összefüggés a fogak állapota és aközött, hogy mikor bújnak elő.

A lényeg, hogy alaposan tisztítani kell már az elejétől és rendszeresen kell fogorvoshoz járni kicsi kortól!

2010. júl. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

10hós fiamnak 9foga van.Nálunk az éjszakák a legrosszabbak.Akkor szenved tőle a legjobban.

2010. júl. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!