Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olyan anyukákat keresek...

Olyan anyukákat keresek akiknek a babájuk izomgyengeségben szenved szenvedett. Mikortól tartotta a fejét a babátok? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

A kislányom nyaki izma nagyon gyenge,gyógytornára járunk,fejlődik is szépen lassan de én nagyon aggódok.

jó lenne hasonlón átment anyukákkal beszélgetni.

4 hónapos lesz de ha a kezénél fogva felhúzom még mindig lóg a feje.Hason már emeli a fejét de nem sokáig bírja és a kezecskéit sem tudja használni.Mikortól tudta a babátok tartani rendesen a fejét?Azt mondják nem vagyunk még olyan nagyon elkésve.Szerintetek?


2010. júl. 1. 10:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 5 hónapos. Kb. 2 hónapos volt, mikor először szólt az orvos, hogy le vagyunk maradva, mert hason nem emelte a fejét, a kezénél fogva felhúzva pedig csak lógott neki. Nekünk nem kellett gyógytornára járni, csak itthon kellett gyakran hasra tenni és felhúzni a kezénél fogva. De hiába csináltuk, nagyon lassan haladtunk. Már betöltötte a 4 hónapot, mikor egyik napról a másikra felemelte a fejét hason fekve, és egy pár nap múlva már felhúzva is tartotta. Azóta is sokat tornáztatom, hogy még jobban erősödjön.

Szóval szerintem nem vagytok elkésve, csak türelem és kitartás kell, meg persze sok gyakorlás.

2010. júl. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

A mi babánk downos, ez összes izmára jellemző az izomgyengeség. Mi 7 hósan kezdtünk tornára járni, addig itthon tornáztattuk. Hason fekve kb. 2 hósan tartotta a fejét, de ha felhúzták, neki is lógott a fejecskéje (ha jól emlékszem 5 hós koráig). 7 hósan kezdtük a tornát, mert még nem forgott sem hasról hátra, sem a hátáról hasra. Oldalra fordult a játékaihoz, de ha véletlenül átfordult hasra, a kezecskéje ott maradt és nem tudta kihúzni maga alól és ebből aztán gubanc volt. 8 hósan kezdett forogni (azóta meg sem áll), ülni 11 hósan ült stabilan, de magától felülni csak 17 hósan sikerült neki. Lábra 7 hósan lábra állt, a kezembe kapaszkodva felhúzta magát, de ezt nem engedtem túl sokat neki, csak akkor, ha láttam nagyon megvan az inger rá. 15 hósan indult el, ekkor tett meg 2 - 3 lépést önállóan, most 21 hós és megy, bár néha még most sem stabil (ha valami hirtelen elékerül, megijed és megbomlik az egyensúlya).

A kezecskéit a korának megfelelően használta, nyúlt tárgyak után, adogatta egyik kezéből a másikba, megfogta nézegette, tanulmányozta a dolgokat. Mi körberaktuk játékokkal és az ágya fölé tettünk (nyuszis) forgót, ami zenélt is, ezt nagyon imádta.

Majd el felejtettem. Nem kúszott és nem is mászott (csak négykézláb hintázott). Lehet a mászás csak ezután jön. A guggolással is hadilábon állunk, bár néha már leguggol vagy lehajol a játékaiért.

Szerintem nincs baj nálatok sem, ha jártok gyógytornára, ott jó kezekben vagytok, ha mégis lemaradna, ott biztosan segítenek nektek. Türelem és kitartás kell hozzá. Úszni nem jártok? Mi nem jártunk, féltem a fertőzésektől, de most nyáron talán már elmegyünk.

Minden jót kívánok nektek, remélem mihamarabb rendbe jön a babátok izomzata és aztán majd futhattok utána. :)

2010. júl. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

A mi babánk downos, az összes izmára jellemző az izomgyengeség. Hason fekve 2 hósan tartotta a fejét, de ha felhúzták ülő helyzetbe, neki is lógott a fejecskéje ( ha jól emlékszem 5 hós koráig). Mi 7 hósan kezdtünk tornára járni, mert nem forgott semmilyen irányba sem, tehát sem hasról hátra, sem hátról hasra. A játékaihoz oldalra fordult, de ha véletlenül hasra fordult, a keze a hasa alatt maradt és nem tudta kihúzni maga alól, a hátára meg tudott visszafordulni. 8 hósan megkezdte a forgolódást, kb. 7 hósan a kezembe kapaszkodva felállt és lépésre emelte a lábát, de ezt nem nagyon engedtem neki (csak párszor, hogy ne fojtsam el az ingert). 11 hósan stabilan ült, de magától felülni csak 17 hósan sikerült neki. nem kúszott és nem mászott, csak négykézláb hintázott. 15 hósan megtett pár lépést egyedül, most 21 hósan már megy, de néha még most sem stabil a járása. Lépcsőn járkálni fel - le nagyon szeret. A székben ülve azt gyakorolja, hogy lecsúszik, aztán visszahúzza magát. Ha zenét hall, nem bír magával, táncol, azt a vállmozgást látnod kellene. :D

Kezecskéit a korának megfelelően használta, tehát megfogott tárgyakat, adogatta egyik kezéből a másikba, megfogta, nézegette, tanulmányozta őket, lapozza a leporellót, rajzol, kozkából épít, csipegeti az ennivalót stb. szóval ezzel nincs problémánk. Tegyetek köré sok játékot, hogy ösztönözve legyen.

Szerintem nincs nagy baj a ti esetetekben (sem), hisz jártok gyógytornára, ha lemaradna, ott biztosan segítenek majd. De ott szakemberek dolgoznak és ha ők azt mondják, hogy nincs lemaradva a babátok, akkor bízz bennük, higgy nekik. Kitartás és sok türelem kell hozzá.

Jó egészséget kívánok nektek és mielőbbi erősödést!

2010. júl. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Bocs, most látom 2szer küldte el a gép a levelemet. Az első alkalommal azt írta ki nem küldte el, ezért írtam mégegyszer. :)

2010. júl. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiamnak születésekor nyaki hypotóniát és torticollist állapítottak meg. Mivel már akkor mondták, így azonnal elkezdtem a tornáztatását úgy, ahogy a főorvosnő mutatta. 4 hónapos korára teljesen rendbe jött.

2010. júl. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!