Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egészen pontosan hogy néz ki...

Egészen pontosan hogy néz ki egy étkezés kiváltása?

Figyelt kérdés

Azt szeretném konkrétan megtudni, hogy ha anyatej+tápszerből egy evésre pl. 230ml körül eszik meg, akkor a bébiételből is annyit "kell(ene)" megennie ahhoz, hogy ki legyen váltva egy étkezés? Vagy abból elég kevesebb is?

Elnézést a butának tűnő kérdésért de tényleg nem tudom, hgy ez hogy működik. Nincs kit megkérdeznem, a védőnő le se kakil...


2010. jún. 28. 20:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Annyit adj neki, amennyit szívesen megeszik. Utána kínáld meg anyatejjel, vagy tápszerrel, ha már nem kér, akkor neki abból a gyümölcsből, vagy amit adsz neki, annyi elég.

Én mindig kiveszem a gyümölcs felét az üvegből és ha látom rajta, hogy még fér neki, akkor még adok. Változó, nálunk fél-3/4 üveg szokott elfogyni, de az én babám nagyon keveset eszik. Eddig max 140ml tápszert evett meg.

2010. jún. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha már bébikaja után nem kér se anyatejet se tápszert, akkor váltottatok ki egy étkezést. Nem mindég fog egyformán enni. Nálunk kb. 1 hónap után nem kérte már az anyatejet tízórai vagy ebéd után. Tehát 1 hónap kellett ahhoz, hogy számára megfelelő adagot megegyen bébihamiból.
2010. jún. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én babám olyasmi mennyiségű tápszert eszik, mint a tiéd, és nekünk 1 üveg bébiétel elég. A déli és a délutáni evés van kiváltva, de csak 4x eszik.Reggel, meg lefekvéskor tápszert kap.
2010. jún. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk ez nem tudom mikor fog sikerülni, mert vizet nem nagyon iszik, most megbarátkozott már egy cumisüveggel (séta közbeni ivás miatt választottam a cumisüveget), de nem iszik meg normális mennyiséget belőle, iszik pár kortyot, majd tekergeti a fejét, hogy nem kell, viszont a cicire egyből rákap, pedig egy egész üvegnyi, vagy még több gyümi+keksz, vagy gyümi+sinlac után nem hiszem, hogy éhes lenne, egyébként is addig etetem ameddig kér, amikor már nagyon ellenkezik akkor mondom, hogy elég volt. Nálunk így az ivás zavar be, mert ebben a melegben képes óránként szopizni, de a víz nem nagyon kell neki.
2010. jún. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
21:15-ös: A te babád mennyi idős volt, amikor ennyit evett tápszerből?
2010. jún. 28. 23:46
 6/6 A kérdező kommentje:
ja, és mióta esztek napi 4szer?
2010. jún. 28. 23:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!