Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj van, ha 9 honapos kisfiu...

Baj van, ha 9 honapos kisfiu nem ul fel, nem maszik, nem kuszik, csak allni akar, es ha ugy tartjak akkor folyton rugozik? A gagyogas sem valosul meg, csak őzik.

Figyelt kérdés
2010. jún. 28. 15:25
 1/9 anonim ***** válasza:
31%
...a felülést úgy érted hogy nem ül fel magától? Az utalhat problémára.Az hogy nem kúszik nem mászik nem baj,ő az álldogálást részesíti előnyben,a rugózás is jó móka neki.Az őzés is gagyogásnak számít.
2010. jún. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Magatol nem ul fel, de ha peldaul egy felnott ujjaba kapaszkodik, akkor felhuzza magat, es megul
2010. jún. 28. 15:34
 3/9 anonim ***** válasza:
Ismerek olyan babát, aki nem mászott soha, járni tanult meg inkább, úgyhogy ez nem baj szerintem, nem minden baba tanul meg mászni. Öcsém nagyon sokáig csak őzött kiskorában, későn tanult meg beszélni, de utána rengeteget beszélt, és szépen. A felülés viszont szerintem kellene, hogy menjen, kérdezd meg a gyerekorvost, ha nem vagy biztos.
2010. jún. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
a fiam kilenc hónaposan kezdett kúszni,addig gurulva közlekedett.Még nem ült fel,de stabilan ül.Még nem mászik, de már próbál négykézlábra állni.Még nincs lemaradva,semmi baj nincs vele.Mondjuk az én fiam gagyog,mondja hogy baba,mama,papa,anya,titá és társai.
2010. jún. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én úgy hallottam, hogy a kúszás-mászás elég fontos. Szerintem kérdezd meg a védőnőt, hogy lépj-e ebbe a dologba. Szép napot :)
2010. jún. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem kúszott-mászott sosem?

Mert az én kislányom csinálta mindkettőt, de nem sokáig, 7,5 hónaposan felállt, onnantól kezdve semmi nem érdekelte, sem a játék, a mászás, semmi, csak, hogy állhasson és az asztal-ágy mellett állva játszott. 10 hónapos volt, amikor először mászásból felült! Ez nem baj, előbb állnak, mint ülnek, de az fontos, hogy a mászás ne maradjon ki. Most már csillapodott az állhatnékunk, többet mászik, viszont, sokat megy a bútorok mellett is.

2010. jún. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
csodababank valasza?
2010. jún. 28. 19:55
 8/9 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy hülyeséget kérdezek, de hogy áll fel? Vagy ti állítjátok oda valamihez?

Az én fiam is 9 hónapos, felül, mászik (kúszni kb. 2 napot kúszott, azt is hátrafelé), feláll, lépeget. De ő négykézlábról, térdelésből áll fel a bútorba kapaszkodva, azért nem értem, hogy hogy áll fel a babád, ha nem csinál semmit az előzőekből. Az én fiam nem sovány, mindenhol megvannak a kis hurkái, de nem egy súlyos fiúcska. Most 7,5kg. Talán neki ezért is megy könnyebben a mozgás.

Az szerintem nem nagy baj, ha nem ül még fel egyedül, viszont vagy kúszni, vagy mászni majd kellene neki. Úgy tudom, hogy ha ezek kimaradnak (elég az egyik is), az később tanulási nehézségeket okozhat. Igaz, még azzal sem vagytok elkésve, lehet, hogy 1 hét alatt mindent bepótol, csak lustácska. Azért kérdezz rá a védőnőnél, gyerekorvosnál, ha ennyire aggódsz. Akár lehet, hogy elküldenek tornára.

2010. jún. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nem tudom, hogy all fel, nem a mi babank, hanem ismerosoke, en mindig csak azt latom, hogy tartjak, mikozben all.
2010. jún. 29. 10:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!