Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan készítsem a gesztenye...

Hogyan készítsem a gesztenye v. a túró torták a babám első szülinapjára?

Figyelt kérdés

Lsz. írjatok nekem recepteket!

Gesztenyéset v. túrósat szeretnék neki.


2010. jún. 28. 10:22
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Ez nagyon gáz! Neki szeretnéd, vagy magadnak?

Mert ha neki szeretnéd, akkor leraksz babakekszet tálba, ráöntesz natúr joghurtot, arra valami gyümölcspépet, megvárod míg a keksz megpuhul, beletűzöl egy gyertyát, majd megeteted a gyermekkel. Nem a gyertyát. :)

Neki ugyanis sem tartósítószerez-ízfokozós gesztenyére, sem cukorral teletömött tortára nincs szüksége.

2010. jún. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


én már többször csináltam, nagyon finom.

és nem hiszem, hogy a gyerek tele enné magát vele az első szülinapján. szóval ha többen lesztek, nyugodtan csináld meg. úgyis a fénykép számít majd neki később, hogy előtte van a torta az első gyertyával. nálunk legalábbis ezt nézik a gyerekek. kinek milyen tortája volt.

2010. jún. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Látom nem igazán vagy képbe!

Túrót és gesztenyét már egy ideje ehet!!!

Sokan ilyenkor már cukrászdából rendelik a tortát!


Kösz a semmit sem érő segítséget! Jobb lett volna ha nem is írsz!

2010. jún. 28. 10:36
 4/7 A kérdező kommentje:
Az üzenetem a 10:28-ashoz szólt!
2010. jún. 28. 10:36
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia

Az én lányom csütörtökön lesz 1 éves :-)Én ezt a tortát csinálom meg neki.Már kipróbáltam és a krém nagyon könnyű és finom.Ja és én rendes piskótát sütök hozzá 4 tojásból!

[link]

2010. jún. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia, én gesztenyetortát készítettem a lányomnak.

Saját recept :)

Piskótatészta kettévágva, benne gesztenyekrém, leöntve az egész főzött csokival. A gesztenyekrémet úgy csináltam, hogy tettem a masszához kicsi margarint, kicsi cukrot és meggyet (összeturmixolva). Sajnos pontos számokat nem tudok, mert úgy csináltam, hogy kóstolgattam közben.


És még itt van egy túrótorta recept, nagyon könnyű megcsinálni. Bár ez nem igazi tortajellegű, inkább olyan sütiféle.


Túrós süti:


1 kg túró

6-8 tojás

25 deka margarin

30 deka cukor

fél citrom leve

1 van.cukor

1 sütőpor

4 evőkanál gríz

2 evőkanál liszt


Mindent összekeverni, kivajazott-kilisztezett tepsiben jó sokáig sütni, vagy 40 percig, figyelni kell (tűpróba).

2010. jún. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Ezek nagyon jónak tűnnek!

:)

2010. jún. 28. 13:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!